Jeśli jeszcze nie trafił na twój rynek, musi tam być w każdej chwili. Mówię o słodkiej, letniej kukurydzy, prawdopodobnie kwintesencja smaku lata. I jedyną rzeczą bardziej zadziwiającą niż świeża kukurydza na kolbie jest kukurydza z grilla – dwa doskonałe letnie smaki w jednym kęsie.

Podczas gdy kukurydza na kolbie i masło tworzą idealną parę, uważamy, że nadszedł czas, aby ożywić sprawy tego lata! Od Sriracha i masła piwnego po bazylię i parmezan, oto sześć sposobów, aby zamienić kukurydzę z grilla w najlepszą rzecz, którą jesz przez całe lato.

1. Styl meksykański

Górna kukurydza z dodatkiem chili w proszku, serem cotija, kolendrą, sokiem z limonki i odrobiną majonezu (można również zastąpić masłem), aby stworzyć meksykańskie jedzenie uliczne w domu.

Zdobądź przepis: Jak zrobić Elote (Mexican Street Corn)

(Image credit: Brie Passano)

2. Boczek + bazylia

Roztopione masło i orzeźwiające pasty są dalekie od jedynego sposobu na uszy kukurydzy z grilla. Słodka bazylia jest naturalnym partnerem dla kukurydzy na lato i jest jeszcze lepsza, gdy cała paczka jest owinięta paskiem tłustego boczku.

Zdobądź przepis: Kukurydza zapiekana na bekonie i bazylią

(Źródło: Fit Foodie Finds)

3. Grecki jogurt + zioła + rozdrobniona feta

Ze skwarkami oliwy z oliwek, pikantnym greckim jogurtem, świeżymi ziołami, takimi jak bazylia i oregano, a także mnóstwem słonej fety, oto jak podać kukurydzę w stylu śródziemnomorskim.

Zdobądź przepis: Grillowana kukurydziana kukurydza z serem feta z Fit Foodie Finds

(Image credit: What’s Gaby Cooking)

4. Bazylia + parmezan

Słodka kukurydza z grilla na kolbie, posmarowana warstwą bazyliowego pesto, a następnie pokryta świeżo startym parmezanem – słodka letnia doskonałość!

Zdobądź przepis: Basil Parmesan Grillowana kukurydza from What’s Gaby Cooking

(Image credit: A Couple Cooks)

5. Harissa + Feta

Dodaj skórki z Afryki Północnej do kukurydzy z grilla, łącząc zmiękczoną fetę z harissą (ostry sos z czerwonego pieprzu, powszechnie stosowany w Maroku i Tunezji) i posypaną świeżą kolendrą.

Zdobądź przepis: Kukurydza z grilla z Harissą i fetą from A Couple Cooks

(Image credit: The Beeroness)

6. Sriracha + masło piwne

Wiem, że nasze umysły też są totalnie przepełnione! Niezależnie od tego, czy korzystasz z IPA, czy wolisz trzymać się ulubionego piwa lub piwa pszenicznego, masło piwne Sriracha brzmi jak najlepsza gruba kukurydziana polewa.

Zdobądź przepis: Masło do piwa Sriracha Grillowana kukurydza od The Beeroness

Więcej porad i dodatków do kukurydzy na kolbie

  • 5 inteligentnych końcówek do przygotowywania kukurydzy na kolbę
  • Jak grillować najlepszą kukurydzę na kolbie
  • 12 Zaskakujące jednoelementowe polewy do kukurydzy na kolbach

Twoja kolej! Jaki jest twój ulubiony sposób na górę kukurydzy z grilla?