(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Chociaż uwielbiam wypełniać mój stół klasycznymi stronami na Święto Dziękczynienia, jest taki, że zazwyczaj chętnie z niego rezygnuję: zapiekanka z fasoli zielonej. Ale to nie znaczy, że chcę pominąć zieloną fasolę razem.

W tym roku pozwól zielonej fasoli oferować lżejszą, zdrowszą opcję zrównoważenia stołu pełnego obfitych, pocieszających potraw. Oto kilka opcji.

1. Lemony Green Beans with Almond Breadcrumbs

Te fasole są proste, ale mają żywy, pikantny smak, który równoważy niektóre cięższe strony stołu, takie jak farsz i tłuczone ziemniaki. Dodatkowo, to danie jest przyjazne weganom.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

2. Pieczone fasolki szparagowe z Harissą

Zaskocz swoich gości, dodając w tym roku pikantnego kopa do stołu. Zwęglone, dymne fasolki szparagowe są rzucane z harissą z odrobiną dodatkowego ciepła (nie martw się, nie jest zbyt ostry), a następnie posypane chrupiącymi migdałami w plasterkach.

(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

3. Green Beans with Almond Pesto

Jeśli szukasz łatwego i smacznego przepisu wegetariańskiego, to już koniec! Ten szybki przepis rzuca blanszowaną zieloną fasolę z orzechowym migdałowym pesto. Zarówno fasola jak i pesto mogą być wykonane z wyprzedzeniem i mogą być podawane w temperaturze pokojowej.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

4. Duszone fasolki szparagowe w stylu greckim

Długa, wolna braise nagradza cię aromatyczną, pikantną, przyprawioną zieloną fasolką. Jeszcze następnego dnia będą smakować jeszcze lepiej, więc jest to jedna z potraw, których nie powinieneś się wahać.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

5. Stovetop Smażone zieloną fasolką i grzybami

Ta szybka receptura zostawia cię z mocną, aromatyczną fasolą rzuconą mięsistymi grzybami i szalotkami.

Twoja kolej! Jaki jest twój ulubiony sposób podawania zielonej fasoli w Święto Dziękczynienia?