Nie używamy tego terminu brassica często, ale zdecydowanie jesteśmy obeznani z obfitymi warzywami, które żyją w tej rodzinie, a najbardziej popularne są brokuły, brukselka i kapusta. Ale nie poprzestawaj. Od brukwiarki do rzepy, tutaj jest pięć wspaniałych kapustnych, które teraz można wykorzystać w planie posiłku.

1. Rzepa

Podczas gdy rzepy są dostępne przez cały rok, zauważysz, że robią duże wrażenie teraz w pudełkach CSA i znów będą wiosną. Rzepa może mieć ostrą, pieprzną krawędź, gdy jest spożywana na surowo (podobnie jak rzodkiewka), ale gotować je, a przekonasz się, że znacznie łagodzą.

Jeśli chodzi o gotowanie, traktuj rzepy tak, jak inne warzywa korzeniowe. Upiecz je na szybką przystawkę; dodaj je do zupy, gulaszu lub dusić; ugotuj je na śniadanie; lub ułożyć je na pikantnej tartie.

Czytaj więcej: 5 sposobów na jedzenie większej ilości rzepy

Przepisy na jedzenie większej ilości rzepy

 • Rzodkiewka i rzepa z smażonymi jajkami
 • Masło Brązowe i Klon szkliwiasty
 • Wiosenna zupa rzepakowa z grzankami z ciecierzycy czosnkowej

5 Smacznych sposobów na przygotowanie kalarepy

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

2. Kalarepa

Kalarepa jest prawdopodobnie najbardziej dziwacznie ukształtowanym warzywem na rynku rolników, ale niech to nie zniechęci do spróbowania. Jest zaskakująco uniwersalny i może być łatwym zamiennikiem dla warzyw, z których już przywykłeś do gotowania, takich jak kapusta, brokuły i kalafior.

Znajdziesz kalarepę z fioletowymi lub jasnozielonymi cebulkami i chrupką teksturę przypominającą kapustę lub łodygę brokułu. Zjeść kalarepę surową, pokrojoną w plasterki lub rozdrobnioną na sałatki i slaw; wrzuć go do smażenia; ugotuj go do zupy; lub po prostu pokroić w kostkę i upiec w piekarniku.

Czytaj więcej: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kalarepie

Przepisy na jedzenie więcej kalarepy

 • Sałatka z Kohlrabi Bistro
 • Kalarepa i sałatka z kapusty z dressingiem z cytryny klonu
 • Kalarepa i marchewka

Pieczona kapusta z musztardą Vinaigrette

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

3. Kapusta

Prawdopodobnie znasz kapustę jako główny składnik letniej papryki, ale to nie wszystko, co ta kapusta jest w stanie. Surowa kapusta znana jest z ostrego ugryzienia, ale gdy poczęstuje się ciepłem – czy to smażonym na ruszcie, czy curry, pieczonym lub grillowanym – jego smak szybko staje się łagodny i prawie słodki.

Czytaj więcej: 20 sposobów na zjedzenie większej ilości kapusty

Przepisy na jedzenie większej kapusty

 • Pieczona kapusta z musztardą Vinaigrette
 • Wegańskie smażone kapusta w sosie orzechowym
 • Pieczona kapusta Slaw z orzechami laskowymi i cytryną

Pieczone brukselki z orzechami, granatami i melonami

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

4. Brukselka

Ta kapustica ma duże możliwości, które z łatwością Cię pokonają. Brukselka są bardzo uniwersalne i mogą być spożywane na surowo lub gotowane, jako strona lub część dania głównego, ale ich najlepsze roszczenia do popularności pochodzą z piekarza o wysokiej temperaturze. Chociaż nie możesz się pomylić z tym przygotowaniem, brukselka może być również posiekana na sałatki lub slaw lub smażona z makaronem na obiad.

Czytaj więcej: Brukselki to coś więcej niż tylko mała kapusta

Przepisy na jedzenie więcej brukselki

 • Pieczone brukselki z orzechami, granatami i melonami
 • Szaszłyk z kapusty brukselskiej z chrupiącą szałwią i orzechami włoskimi
 • Wędzone Palone Brukselki i Kielbasa

Pieczona Karpiel z brązowym masłem

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

5. Rutabaga

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że brukiew wygląda jak duża rzepa, może tak być dlatego, że to warzywo korzeniowe jest w rzeczywistości skrzyżowaniem kapusty z rzepą.

Po oderwaniu woskowej skórki, brukiew można ugotować i zmiażdżyć jak ziemniaki lub upiec, a następnie zjeść posypaną solą i pieprzem, wrzucić do sałatki lub zmiksować w kremową zupę. Spróbuj zamienić je na słodkie ziemniaki i zimową dynię w ulubionym przepisie.

Czytaj więcej: 5 sposobów na gotowanie Rutabag

Przepisy, aby jeść więcej Rutabaga

 • Pieczona Karpiel z brązowym masłem
 • Złote tłuczone ziemniaki
 • Brown Sugar-Coconut Przeszklona sałatka z karpia