Deski do krojenia są prawdopodobnie jednym z najważniejszych narzędzi w Twojej kuchni – prawie niemożliwe jest gotowanie bez jednego, co oznacza, że ​​równie ważne jest, aby być dobrze poinformowanym o nich. Od ilu należy, od tego, jaki materiał kupić, od tego, jak się nim zajmować, oto pięć przydatnych rzeczy, które warto wiedzieć o deskach do krojenia.

1. Potrzebujesz większego niż myślisz.

Kup największą deskę do krojenia, która zmieści się w Twojej kuchni – tak, naprawdę. Chociaż może się wydawać, że mała deska zrobi dla Ciebie coś w porządku, bardzo duża deska daje ci dużo miejsca do pokrojenia bez wszystkich tych posiekanej cebuli piętrzącej się na kilka centymetrów od noża. Zaufaj mi – gdy już będziesz miał przestrzeń, będziesz się zastanawiać, jak kiedyś używałeś czegoś mniejszego.

Uzyskaj wskazówkę: Potrzebujesz większej deski do krojenia – nie, większej

2. Jeśli podoba Ci się wygląd i cena desek bambusowych, zapoznaj się z nimi przed zakupem.

Ostatnio bambusowe deski do krojenia stały się popularną alternatywą dla wypróbowanych i prawdziwych desek drewnianych. Są atrakcyjne, lekkie i zazwyczaj w rozsądnej cenie. Jeśli interesujesz się deskami bambusowymi zamiast drewnem, przed zakupem dowiedz się trochę więcej o nich. Są ekologicznym, sanitarnym wyborem, ale mogą potencjalnie przytępić twoje noże.

5 rzeczy, które warto wiedzieć: Oto, co musisz wiedzieć o deskach do krojenia bambusa

Jak wyciąć doskonałe kliny pomidorowe

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

3. Trzymaj pod ręką plastikową deskę do krojenia surowego mięsa.

Podczas gdy drewno i płyty bambusowe są najlepszym wyborem dla większości siekania i krojenia, zainwestuj w średniej wielkości plastikową deskę do krojenia w celu przygotowania surowego mięsa. W ten sposób nie ryzykujesz żadnego niebezpiecznego zanieczyszczenia krzyżowego – ponadto można dezynfekować plastikowe płytki w zmywarce.

Ucz się więcej: Najlepsza deska do krojenia surowca

4. Wilgotny ręcznik papierowy to wszystko, czego potrzebujesz, aby zapobiec ślizganiu się deski.

Nie martw się kupowaniem deski do krojenia o fantazyjnych uchwytach lub gumowych krawędziach, aby zapobiec poślizgnięciu się na blacie. Zrób wskazówkę od profesjonalnych szefów kuchni i połóż wilgotny papierowy ręcznik na blacie przed ułożeniem deski – poślizg zniknie.

Dowiedz się, dlaczego: Najlepsza sztuczka do utrzymywania deski do krojenia od poślizgu

Jak zrobić najlepszy sos sałatkowy Caesar

(Źródło zdjęcia: Jeff Roffman)

5. Deski drewniane i bambusowe muszą być odpowiednio konserwowane, aby były trwałe.

Chociaż można włożyć do zmywarki plastikową deskę do krojenia, nigdy nie czyścić deski drewnianej lub bambusowej w ten sposób. Ciepło może je uszkodzić, a nadmierny kontakt z wodą może spowodować ich przeskoczenie i pęknięcie. Zamiast tego umyj je w ciepłej wodzie z mydłem i natychmiast je wysusz. Nie pozwól im zanurzyć się w wodzie. Często smaruj je, aby wyglądały jak nowe.

Naucz się jak: Jak smarować i konserwować deski do krojenia drewna (i łyżki!) W 5 minut w miesiącu