(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Nie ma nic lepszego niż spędzić weekend z cudownie pocieszającym śniadaniem. W szczególności śniadanie, które obejmuje naleśniki! Od stosu gęstych i puszystych naleśników z mlekiem po lekkie i delikatne naleśniki ricotta po luksusowy holenderski naleśnik dla dzieci – wszystkie pasują do rachunku. Tylko nie zapomnij o syropie.

Kluczem do świetnych naleśników jest technika. Oto kilka wskazówek, jak je usunąć i jak uniknąć typowych błędów.

1. Wymieszanie pałkarza.

Wiesz, że chcesz mieszać ciasto, dopóki grudki nie znikną i jest całkowicie gładkie? Walcz z nim tak mocno, jak tylko potrafisz. W rzeczywistości unikaj tego całkowicie.

Gdy razem mieszasz składniki mokre i suche, gluten zaczyna się rozwijać. Im bardziej miksujesz ciasto, tym bardziej rozwija się gluten. Co się dzieje? Wynikiem przepracowanego ciasta jest stos twardych i trudnych do pogryzienia naleśników zamiast lekkich i puszystych, o których prawdopodobnie śniłeś.

→ Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Wymieszaj ciasto właśnie do momentu połączenia mokrych i suchych składników i braku widocznych kłaczków mąki. Pałkarz będzie prawdopodobnie nierówny i to jest w porządku.

2. Nie spoczywając w cieście.

Jesteś tak blisko błogiego naleśnikowego śniadania, że ​​wydaje się trochę okrutnym żartem, by trochę poczekać. To mały krok, ale kluczowy i taki, który nie powinien zostać pominięty. Bez względu na to, jak jesteś głodny.

Okres odpoczynku, który może wynosić od 5 do 30 minut, w zależności od przepisu, odgrywa dwie role. Gluten, który został aktywowany podczas mieszania spoczywa i relaksuje, a także cząsteczki skrobi w mące absorbują płyn w cieście, ostatecznie nadając mu gęstszą konsystencję.

→ Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Dobre rzeczy przychodzą do tych którzy czekają. I tak, to powiedzenie odnosi się również do naleśników. Może wydawać się to banalne, ale odstawienie ciasta jest ważnym krokiem, który daje czas na gluten, aby się zrelaksować i ustatkować. Innymi słowy, sprawia, że ​​naleśniki są bardziej miękkie i delikatne, co jest szczególnie ważne w przypadku naleśników i holenderskich naleśników dla dzieci. Użyj tego czasu, aby posprzątać, ustawić stół lub przygotować swoje dodatki.

Porady Stevena Soria dotyczące najlepszych bananowych naleśników

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

3. Nie rozpoczynać się od panela wystarczająco gorącego.

Znakiem dobrego naleśnika jest, moim zdaniem, delikatny i maślany-ostry na krawędziach z miękkim, puszystym wnętrzem. Ale jeśli zaczniesz od patelni, która nie jest wystarczająco gorąca, zamiast tworzyć lekko chrupiącą powierzchnię zewnętrzną, ciasto zacznie wchłaniać masło lub olej znajdujący się na patelni i być tłuste..

→ Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Daj swojemu panu trochę czasu, aby uzyskać dobre i gorące równomiernie. Przed dodaniem ciasta naczynie, masło lub olej powinny być bardzo gorące, ale nie palić. Jeśli nie masz pewności, czy patelnia jest wystarczająco gorąca, nie obawiaj się zrobić małego naleśnika testowego.

4. Ustawienie zbyt wysokiej temperatury.

Wysokie ciepło nie gotuje naleśników szybciej, gotuje je nierównomiernie z wypalonymi zewnętrznymi częściami. Patelnia musi być gorąca, ale popełnij błąd, ustawiając zbyt wysoką temperaturę, a dna najprawdopodobniej spłoną, podczas gdy wnętrze pozostanie surowe i ciastowate..

→ Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Ustawienie pieca w odpowiedniej temperaturze jest jednym z kluczy do wspaniałych naleśników. Patelnia musi być gorąca, ale to nie znaczy, że ciepło musi być podniesione do wysokiej. Dla dobrze ugotowanego naleśnika ze złotobrązową skórką na zewnątrz i wnętrza, które jest miękkie i ugotowane, utrzymuj ciepło na średnim poziomie.

5. Rzucasz naleśniki zbyt szybko i zbyt często.

Możesz ulec pokusie, aby odwrócić się, gdy tylko zaczną się pojawiać bąbelki, ale to nie jest dobry czas. Daj jeszcze minutę.

Naleśniki należy przewracać raz i tylko raz podczas gotowania. I dopóki nie rzucisz ich zbyt szybko, nie będziesz musiał ich więcej odwracać. Zbyt częste rzucanie naleśników powoduje ich wypadanie, co powoduje utratę wspaniałej puszystej tekstury.

→ Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Zaczekaj, aż nalewasz naleśniki, gdy pękną bańki na powierzchni, a nie sekundę wcześniej.

Niezbędne przepisy na naleśniki!

  • Wyniosłe maślanki Naleśniki
  • Puszyste naleśniki ricotta
  • Big Pancake (Dutch Baby)
  • Pikantne naleśniki warzywne

Jakie są twoje najlepsze rady dotyczące robienia naleśników?