grilowany serek caprese

(Image credit: Lauren Volo)

Czasami najlepszym sposobem na zjedzenie większej ilości sałatek jest myślenie poza talerzem sałatkowym. Uważamy, że jest to szczególnie prawdziwe w przypadku caprese, ulubionej sałatki z trio dojrzałych pomidorów, kremowej mozzarelli i świeżej bazylii. Aby upewnić się, że wypełnisz to lato, oto pięć sposobów na zjedzenie caprese (sans salad salad).

(Image credit: Lauren Volo)

1. Caprese na grzance z awokado.

Pomyśl o porannym (lub porze lunchu) awokado na grzance, na pustym płótnie, czekającym na to, że posypią się pomidorami wielkości kęsa, kawałkami mozzarelli i rozdartymi świeżymi liśćmi bazylii. To kontrastująca mieszanka smaków, która pasuje do tego z chłodnym, kremowym avocado.

Uzyskaj przepis: Caprese Avocado Toast

2. Caprese zapiekany w quiche.

Caprese ma wszystkie zalety letniego quiche, które naprawdę mogą olśnić. Jest to rodzaj danie z jaj, które będzie tak samo przyjemny serwowane temperaturze pokojowej jeden dzień, jak to jest, gdy jest gorące i świeże z pieca.

3. Caprese nadziewane w grillowanej kanapce z serem.

Jednym z naszych ulubionych sposobów na cieszenie się mozzarellą jest to, że jest ooey, lepki i super melty. Nie trzeba dodawać, że kanapka z grillowanym serem to niemal idealny pojazd do podboju głodu caprese.

Uzyskaj przepis: Grilowany ser Caprese

4. Caprese na piersi kurczaka.

Kiedy potrzebujesz szybkiego rozwiązania, aby pokonać zmęczenie kolacją, daj piersiom kurczaka sezonowy wzrost z warstwą warstwowego caprese. Po ugotowaniu udekoruj kurczaka kawałkiem świeżej mozzarelli i przyklej go pod brojlerami na minutę lub dwie, aż się roztopi. Tuż przed podaniem posyp się plasterkiem soczystych pomidorów i świeżą bazylią.

5. Caprese zapiekany z makaronem.

Niech caprese sprawi, że Twój pieczony ziti stanie się lepszy. Wymień część sosu pomidorowego na świeże, pokrojone w kostkę pomidory. Wymieszaj rozdrobniony ser na kawałki świeżej mozzarelli i pamiętaj, aby złożyć z niego wiele świeżych liści bazylii.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić pieczoną gwiazdę Ziti