Teraz jest najwyższy sezon na kukurydzę – nie zimny materiał z początku maja, ale prawdziwa okazja; słodka, soczysta, złota kukurydza, którą warto jeść przy każdym posiłku. W rzeczywistości kukurydza letnia jest tak delikatna, chrupiąca i słodka, że ​​najlepiej spożywać ją w stanie surowym.

Oto pięć sposobów na pożarcie letniej kukurydzy bez włączania ogrzewania.

1. Zrób surową sałatkę z kukurydzy.

Kukurydza to dobro zasługuje na błyszczenie na własną rękę. Zrób świeżą letnią sałatkę, gdzie surowa kukurydza jest gwiazdą serialu. Moja ulubiona wersja to mieszanka z dojrzałymi pomidorami, świeżą bazylią i prostym winegretem.

Uzyskaj przepis: Letnia sałatka kukurydziana (zachowaj surową kukurydzę)

2. Zamieszaj kukurydzę w dipach.

Rozwal żetony! Słodka letnia kukurydza stanowi doskonały dodatek do kremowych dipów, guac i sals.

Uzyskaj przepis: Smoky Corn i Jalapeño Dip (zachowaj surową kukurydzę)

3. Wypij schłodzoną zupę kukurydzianą.

Jeśli chodzi o schłodzoną zupę, gazpacho nie jest jedyną recepturą w mieście. Zmieszane ze świeżymi ziołami i innymi warzywami letnimi, surowa słodka kukurydza świeci jako chłodna letnia zupa.

Uzyskaj przepis: Chilled Corn Soup With Basil from The New York Times

4. Ostudzić lodem kukurydzianym.

Lato nie byłoby kompletne bez słodkiej kukurydzy lub lodów, więc ma sens tylko to, że są razem niesamowite. Konsystencja bazy zyskuje jeszcze więcej smaku kukurydzianego od gotowania wraz z kolbą, a dla dodatkowego ugryzienia lubię dodawać surowe ziarna prosto do lodów.

Uzyskaj przepis: Lody słodkiej kukurydzy

5. Munch to prosto z kolby.

Czasami najlepszym sposobem jest zachowanie prostoty. Jeśli szukasz sposobu na pozbywanie się słodkiej, letniej kukurydzy, śmiało zjedz ją prosto z kolby. Jest tak dobry, że nie potrzebuje żadnych dodatków, ale jeśli chcesz go zaimprowizować, wszystko czego potrzebujesz to jeden składnik.

Spróbuj: 12 Zaskakujące jednoelementowe polewy do kukurydzy na kolbach

Jakie są twoje ulubione sposoby jedzenia surowej kukurydzy? Chcielibyśmy usłyszeć, jak to łaskocze twój stół w szczycie sezonu kukurydzy.