Mrożone ziemniaki to jedna z moich ulubionych zszywek do zamrażarek. W przeciwieństwie do kukurydzy i truskawek, nie są one czymś, co kupuję, gdy ziemniaki są poza sezonem (zwłaszcza, że ​​ziemniaki są dobrze przystosowane do długiego przechowywania, nigdy nie wychodzą poza sezon). Przez cały rok trzymam ziemniaki w chłodni w zamrażarce dla wygody. Można je przekształcić w różnorodne posiłki, a przez większość czasu można je wykorzystać bezpośrednio z zamrażarki.

Oto pięć sposobów, aby zamienić torebkę mrożonych ziemniaków w posiłek.

Pro napiwek! Kupując mrożone ziemniaki, szukaj ziemniaków pokrojonych w kostkę. Często są sprzedawane jako mieszania brązów. Należy również sprawdzić listę składników i upewnić się, że nie ma dodanej soli ani przypraw.

Cheesy Hash Brown Breakfast Casserole

(Image credit: Lauren Volo)

1. Zapiekanki z jajkiem śniadaniowym

Jak wspomniałem powyżej, to jest powód, dla którego początkowo zacząłem przechowywać zamrożone ziemniaki. Pokrojone w kostkę lub posiekane ziemniaki są łatwym sposobem na wzbogacenie zapiekanek z jajkiem i złożenie wniosku. Najlepsze z nich można dodać do naczynia do pieczenia wprost z zamrażarki – nie wymaga rozmrażania ani gotowania parowego.

Zdobądź przepis

  • Cheesy Hash Brown Breakfast Casserole
  • Kiełbasa zapiekanka i kiełbaski
  • Zapiekanka z bekonu, ziemniaków i jajek

2. Zapiekanki ziemniaczane

Okay, to nie jest zbyt daleko od zapiekanek z jaj, ale zapiekanki z ziemniaków są ich własnymi (pobłażliwymi) rzeczami. Używanie mrożonych ziemniaków oznacza, że ​​nie musisz obrać, siekać i gotować ziemniaków. To skrót do dobroci ziemniaczanej.

Uzyskaj przepis: Kremowe tandetne ziemniaki

5-składnikowa, przyjazna rodzinie, pieczona zupa ziemniaczana

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

3. Zupy i gulasze

Wydaje mi się, że zupy były wymieniane w prawie wszystkich kolumnach Shop Your Freezer, ale warto je jeszcze raz powtórzyć: mrożone warzywa są tak wygodne, by zupy i gulasze były szybkie w tygodniu. Zamrożone pokrojone w kostkę ziemniaki można zamienić na świeże, mieszając w zupy i gulasze w ciągu ostatnich kilku minut gotowania. Lub gotuj worek z mrożonych ziemniaków w bulionie z odrobiną czosnku i ziół, a następnie przecier. Natychmiastowy komfort.

Zdobądź przepis

  • 5-składnikowa, przyjazna rodzinie, pieczona zupa ziemniaczana
  • Simple Kale and Potato Soup
  • Slow Cooker Curried Warzywa i ciecierzyca

Salmon Hash with Yukon Gold Potatoes and Herbs

(Źródło zdjęcia: Andrea D’Agosto)

4. Posiłki na skuterach

Pokrojone w kostkę ziemniaki i ziemniaki z cebulą stanowią serdeczną bazę do mieszania smaków i posiłków jednorzędowych. Oznacza to krótszy czas gotowania, w przeciwieństwie do świeżych ziemniaków, nie ma potrzeby gotowania na parze i można je dodać prosto z zamrażarki na gorącą patelnię.

Zdobądź przepis

  • Smażone ziemniaki i rynienka z kiełbasy
  • Salmon Hash with Yukon Gold Potatoes and Herbs

Frittata z ziemniakami, czerwoną papryką i goudą

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

5. Frittatas

Frittaty są świetną kolacją w tygodniu, ale nie zawsze mam energię na obieranie i siekanie ziemniaków. Ponownie zamrożone ziemniaki na ratunek.

Zdobądź przepis

  • Ziemniak, czerwona papryka i feta frittata
  • Frittata ze świeżych ziół, ziemniaków i kozich serów

Czy używasz mrożonych ziemniaków? Jak trafiają do twojej kuchni?