Wracasz do domu z pracy i wyciągasz obiad z zamrażarki. Czy można bezpiecznie rozmrażać na blacie podczas spaceru z psem lub nadążania za rodziną? W większości przypadków prawdopodobnie nie. Oto co zrobić…

Chociaż zamrażanie żywności powoduje patogeny (bakterie chorobotwórcze lub inne mikroorganizmy) w zawieszonej animacji, nie zabija ich. Jak tylko żywność zacznie się rozgrzewać w temperaturach powyżej 40 ° F, bakterie mogą się rozmnażać. Tak więc, podczas rozmrażania mrożonek ważne jest, aby trzymać go z dala od “niebezpiecznej strefy” temperatur, w których rozwijają się bakterie.

Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa żywności polecają następujące metody rozmrażania:

1. W lodówce: Jest to najłatwiejsza metoda, ale zajmuje dużo czasu, więc musisz planować z wyprzedzeniem. (Funt mięsa może trwać cały dzień, aby się rozmrozić.) Zaletą tej metody jest to, że jest ona wyłączona, a lodówka utrzymuje żywność w bezpiecznej temperaturze. Możesz rozmrozić obiad w ciągu dnia, gdy jesteś w pracy – a jeśli zdecydujesz się zjeść zamiast tego, jedzenie będzie bezpieczne do jedzenia później lub odmrażania.

2. W zimnej wodzie: Zamknięte opakowania żywności mogą zostać rozmrożone zimno woda. Umieść opakowanie pod wodą w misce, garnku lub zlewie i wymieniaj wodę co 30 minut, aż do rozmrożenia potrawy.

3. W kuchence mikrofalowej: Rozmrażanie mikrofalowe może być nierównomierne, co prowadzi do złej jakości lub nawet wzrostu bakterii. Najlepiej używać tej metody, jeśli masz zamiar gotować jedzenie lub zamrożone owoce i jagody, które masz zamiar natychmiast podawać.

4. W temperaturze pokojowej: Wypieki, pieczywo i owoce można rozmrażać przez 2-4 godziny w temperaturze pokojowej. Robić nie używaj tej metody do mięsa, ryb i warzyw.

5. Pod bieżącą wodą: Mięso można rozmrażać pod chłodną, ​​bieżącą wodą. Zobacz skrót kuchenny: Jak szybko rozmrażać mięso.

Więcej wskazówek dotyczących rozmrażania: Narodowe Centrum Ochrony Domowej Żywności

Związane z: Wybór odpowiednich pojemników zamrażarki

(Zdjęcie: członek Flickr aMichiganMom na licencji Creative Commons)