(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Co przechowujesz w zamrażarce, aby spędzać zajęte noce i szybkie posiłki? Osobiście zaopatrzam się w mrożone warzywa w zimie – ale czasami zapominam o ostatnim worku mrożonego szpinaku lub brokułów w tylnym rogu. W tym tygodniu kupmy nasze zamrażarki i odkryjmy, w jaki sposób te zamrożone warzywa mogą nam nieco pomóc. Dzisiejszy pick: kukurydza!

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Mieszkam w sercu krainy słodko-kukurydzianej i przez cały lato łowię na świeżą kukurydzę. W sezonie naprawdę nie ma zamiany jego słodkiego kryzysu. Ale mrożona kukurydza ma swoje zalety i może być wspaniałym akcentem lata w miesiącach jesienno-zimowych.

Zanim jednak porozmawiamy o gotowaniu, muszę przyznać się do sekretnej miłości zamarzniętej kukurydzy prosto z torby. Nie wiem, czy to ujawnia moje wewnętrzne maluchy, czy coś, ale jest coś nieodpartego w zimnych, słodkich, gumiastych ziarnach kukurydzy świeżych z zamrażarki. Za każdym razem, gdy gotuję z mrożoną kukurydzą, trudno jest przestać skubać je prosto z torby. (Czy jestem dziwny? Powiedz mi, że nie jestem jedynym, który to lubi!)

Poza tym mrożona kukurydza jest w użyciu przez cały rok w mojej kuchni. Podobnie jak zamrożony szpinak i inne zamrożone warzywa, kukurydza ma tendencję do wchodzenia w kilka podstawowych potraw. Oto niektóre z moich ulubionych.

Przepis: Gnocchi z Squash i słodką kukurydzą – w zimie substytut gotowanej dyni piżmowej lub cienko pokrojonych porów.

(Źródło zdjęcia: Nealey Dozier)

1. Podsmaż na przystawkę.

Och, smażona słodka kukurydza, jak cię kocham. Weź zamrożoną kukurydzę i podnieś ją z kuchenki mikrofalowej, smażąc lub podsmażając z odrobiną masła, a następnie złożyć pokrojone zioła lub odrobinę papryki. Tak, to nie jest świeża letnia słodka kukurydza, ale wciąż jest bardzo, bardzo dobra.

  • Uzyskaj przepis: Sałatka z kukurydzy i cukinii ze szczypiorkiem

2. Wrzuć do zupy i chili.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których prawie zawsze mam w zamrażarce torbę z kukurydzą. Wrzucam go garścią do zup chili i warzyw – prawie każda zupa mogłaby przydać się trochę więcej koloru z kukurydzy.

  • Uzyskaj przepis: Wegetariański przepis: dyniowy Chili

3. Dodaj go do risotto.

Jest przyjemne podobieństwo między słodkim chrupnięciem ledwie gotowanej kukurydzy i żuciem ryżu al dente w dobrym risotto. Razem tworzą słodką harmonię. Spróbuj dodać filiżankę kukurydzy do dowolnego przepisu risotto.

  • Więcej o risotto z kukurydzą: Dlaczego musisz spróbować risotto ze słodkich kukurydzy (może truffled)
  • Uzyskaj przepis: Risotto z parmezanem z prażoną krewetką

Lato Side Dish: ziemniaki, zielona fasola i kukurydza w sosie cytrynowo-brązowym masła

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

4. Wrzucić z ziemniakami.

Oto dwa do jednego: używaj mrożonej zielonej fasoli i kukurydzy w tym pysznym daniu z ziemniaków rzucanych w pikantnym brązowym sosie maślanym.

  • Uzyskaj przepis: Ziemniaki, fasolka szparagowa i kukurydza w sosie cytrynowo-brązowym maślanym

5. Piec z serem.

Możesz też po prostu wybrać się na łatwą trasę i zrobić tandetną potrawę z dodatkiem kukurydzy i pieczonej czerwonej papryki.

  • Uzyskaj przepis: Cheesy Corn Bake

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej (zamarznięta kukurydza). Możesz umieścić mrożoną kukurydzę na pizzy, w chlebie kukurydzianym, w kaszy lub w zapiekankach z kukurydzy. Uwielbiamy go również w jajecznicy, a najlepiej w tym tandetnym ryżu Tex-Mex.

Jaki jest twój ulubiony sposób wykorzystania zamrożonej kukurydzy? Czy trzymasz to w pobliżu?