Polędwiczka wieprzowa jest już bohaterem na kolację w tygodniu, ze względu na łatwość przygotowania i status przyjazny dla portfela. Wystarczy kilka dobrych stron, aby wypełnić talerz, aby stał się posiłkiem. Na szczęście, jeśli już podążasz za szybkim, dwustopniowym procesem przypalania, a następnie pieczenia, aby ugotować wieprzowinę, możesz po prostu wrzucić coś innego na patelnię, aby zaokrąglić danie i zrobić z niego jedną kolację. Ułatwiamy ci te pięć pysznych dodatków.

1. Any Kind of Bean

Odcedź i opłucz puszkę ulubionych ziaren – czy to fasola, biała fasola, czy ciecierzyca – i ułóż je wokół polędwiczki wieprzowej. Następnie daj im dobrą plamę oliwy z oliwek wraz z posypką solą i pieprzem. Roztrzaskaj kilka ząbków czosnku i wrzuć je do fasoli. Zastanów się, że wieprzowina i fasola, zaktualizowane. Ziarna dodają do naczynia dodatkowe białko i dużo błonnika, jednocześnie mocząc soki z mięsa.

2. Praktycznie każde warzywo

Ponieważ polędwiczki wieprzowe potrzebują tylko około 10 do 12 minut do pieczenia w piekarniku, idź do drobno krojonych, szybko gotujących się warzyw. Połówki pomidorków pokrojonych w plastry, cienka zielona fasolka, posiekane papryki i cukinia wszystko będzie wykonane w tym czasie, szczególnie przy wysokiej temperaturze piekarnika. Podrzuć je odrobiną oliwy z oliwek, solą i pieprzem, a następnie dodaj do rondla z wieprzowiną.

Jeśli okaże się, że warzywa nie są tak delikatne i karmelizowane, jak chcesz, zanim wieprzowina się skończy, przenieś mięso wieprzowe na deskę do krojenia i wrzuć patelnię z warzyw do piekarnika, aby trochę upiec, podczas gdy wieprzowina spoczywa przez 10 minut.

Jak zrobić pieczoną polędwiczkę wieprzową

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

3. Par gotowane ziemniaki

Najpierw gotowanie ziemniaków oznacza, że ​​będą gotowane w tym samym czasie co mięso. Ponieważ są już w większości ugotowane, czekają tylko, aż się rozejdą.

Aby ugotować ziemniaki, pokroić je na małe kostki, a następnie dodać do garnka zimnej, osolonej wody. Doprowadź garnek do wrzenia i pozwól ziemniakom gotować przez około 5 minut, aż będziesz mógł je łatwo przebić nożem. Odcedzić, a następnie wrzucić ziemniaki z dużą ilością oliwy z oliwek, soli, pieprzu i niektórych posiekanych świeżych ziół, takich jak rozmaryn, jeśli go masz. Dodaj ziemniaki do rondla wraz z wieprzowiną i powinny one być ładne i chrupiące do czasu, gdy polędwica zostanie zrobiona.

4. Jabłka

Wieprzowina i jabłka są szczęśliwą parą. Słodkość owocu dobrze smakuje, dlatego jest klasyczną kombinacją. Wrzuć ćwiartki jabłek (lub kawałki od dwóch do trzech cali) na patelnię z polędwicy wieprzowej, a także kilka kawałków masła, a następnie karmelizują i uwalniają słodkie soki w piekarniku, aby uzyskać masywną, pikantną stronę.

5. Herbatniki

To bardzo dobry pomysł. Kupione w sklepie ciastko z ciastami piecze się w tym samym czasie, co wieprzowina, więc upiecz trochę na patelni obok wieprzowiny, a do czasu, gdy wieprzowina się skończy, będą napuszone i złote. Czujesz się bardziej przygód? Przygotuj własne ciasto na ciastka – ta prosta receptura jest szczególnie dobra. Dna rozkoszują się niektórymi sokami panwi, a szczyty będą dmuchane i złote.