(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

To jest pora roku – pstryknij się w psie dni lata – kiedy jestem bardziej niż szczęśliwy, słysząc odgłos zimnych kostek lodu wlewających się do mojej szklanki.

Od inteligentnej końcówki do przechowywania lodu, do pomysłowej metody utrzymywania zimnych napojów z dzbanem, oto pięć ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć o tworzeniu lepszych kostek lodu.

1. Lód trwa dłużej i smakuje lepiej, gdy nie jest przechowywany w tacach na kostki lodu.

Gdy przechowujesz lód na tacy, był on zamarznięty, z czasem ulega odparowaniu (pomyśl: kurczące się kostki) i zbiera smaki z zamrażarki. Zamiast tego przenieś lód i przechowuj go w osobnej torebce do zamrażarki. Bonus: Uwolnij więcej miejsca na swoich tacach, aby uzyskać więcej lodu.

Przeczytaj więcej → 3 powody, dla których nie powinieneś zostawiać lodu na tacach

2. Puszki z muffinem są najlepszym narzędziem do długotrwałych napojów dzbanowych.

Zgodnie z regułą, wielkość kostek lodu powinna odpowiadać wielkości napoju. Zatem jeśli chodzi o napoje z dzbana, małe kostki lodu z tacek nie całkiem je kroją; potrzebujesz czegoś większego, więc kostki nie topią się zbyt szybko. Sięgnij po blaszkę z muffinem lub dwie – są one idealne do tworzenia dużych, długotrwałych kostek lodu, które utrzymują napoje z dzbanem w chłodzie.

Czytaj więcej → Cyfa Muffin jest kluczem do długotrwałych napojów z chłodzonym dzbanem

3. Kawowe kostki lodu utrzymują mrożoną kawę mocną do końca.

Powolne pijących kawę, uwaga – melodyjne kostki lodu naprawdę mogą zniszczyć dobry kieliszek mrożonej kawy. O ile, oczywiście, nie wypijesz drinka z kostkami lodu. Zamrozić resztki kawy w tacach na kostki lodu, a następnie używaj ich do utrzymywania silnej mrożonej kawy do ostatniego łyka.

Czytaj więcej → Kostki z kawą zachowają swoją mrożoną kawę “do ostatniego łyka”

4. Pomiń kostki i użyj mrożonych owoców do schłodzenia drinków.

Przepuścić zwykłe kostki lodu na rzecz ładniejszego sposobu na schłodzenie napojów: mrożonych kul melonów. Zebrać świeże kulki melona, ​​ułożyć je na blasze do pieczenia i zamrozić. Chłodzą letnie drinki i jednocześnie dodają nutę słodkiego smaku.

Czytaj więcej → Rozjaśnij drinki letnie z kostkami lodu Melon Ball

5. Lód może również pomóc w smaku twojego koktajlu.

Lód może zrobić więcej niż tylko schłodzić koktajl. Podczas wstrząsania lub mieszania napoju zawsze jest trochę stopu, gdy lód styka się z alkoholem o temperaturze pokojowej, co dodaje odrobinę łagodnego dotyku wody do koktajlu.

Czytaj więcej → Jak zrobić najlepsze kostki lodu na letni koktajl