Dla niektórych urządzenie do gotowania ryżu może wydawać się jednolite, co nie musi być złe, jeśli jesz dużo ryżu. Ale może również służyć do wielu innych celów, bez względu na to, czy utknąłeś w studiu bez kuchni, potrzebujesz dodatkowego “palnika”, czy po prostu chcesz wygodę przygotowywania potraw przy minimalnym nadzorze. Przeczytaj pięć dobrych zastosowań kuchenki do gotowania ryżu i podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Owies cięty stalą. Jeśli twoja kuchenka do gotowania ryżu ma ustawienie owsianki lub stożka, możesz użyć go również do owijania płatków owsianych. Najprawdopodobniej będziesz musiał się bawić ze współczynnikiem, aby uzyskać odpowiedni wynik, ale możesz zacząć od 1 części owsa do 3 części wody. Dodaj orzechy, suszone owoce lub cynamon, jeśli chcesz (dokładnie wyczyść garnek, ponieważ może to smakować kolejną porcję ryżu). Moczyć owsiankę przez noc, a następnie włączyć kuchenkę rano, gdy będziesz się przygotowywać – lub ustawić zegar, jeśli kuchenka ma, i będziesz mieć śniadanie, jak tylko się obudzisz. Oto przepis na stronie Zojirushi: Steel Cut Oatmeal.

risotto. Ok, technicznie rzecz biorąc, to ryż, ale pomyśleliśmy, że dołączymy nasz post na temat: Jak zrobić risotto w kuchence ryżowej. Bez mieszania!

Polenta. Podobnie jak risotto, polenta zazwyczaj wymaga dużo mieszania, ale można użyć kuchenki do ryżu, aby przygotować więcej dań. Oto przepis na polenta Rice Cooker z ziołami.

fasolki. Dokładny czas i proporcje będą zależeć od fasoli i modelu, więc być może będziesz musiał trochę zagrać. Soczewnice wykonujemy w urządzeniu do gotowania ryżu, stosując stosunek 2 części wody do 1 części ziaren. Możesz również wykorzystać niskie temperatury w urządzeniu do gotowania ryżu, aby gotować zupy i gulasze z fasoli.

Frittatas. Użyj kuchenki do ryżu, aby przygotować łatwy i obfity brunch lub kolację. Oto przepis na Frittata w kuchence ryżowej.

Czy kiedykolwiek zrobiłeś te lub jakiekolwiek inne potrawy nie ryżowe w kuchence do gotowania ryżu??

Związane z: Dobre pytanie: jaka jest umowa z Rice Cookers?

(Zdjęcie: członek Flickr hellomomo na licencji Creative Commons)