Lekka, orzeźwiająca sałatka owocowa to świetny sposób na przygotowanie letniego przyrządzenia. Ale zbyt łatwo jest dać się ponieść emocjom, gdy kroisz owoce i kończysz gigantyczną miską, która jest czymś więcej niż potrzebujesz. Pozostała sałatka owocowa może być świetna nad twoim jogurtem następnego ranka, ale wkrótce po tym zaczyna wyglądać smutno i lekko papkowato.

Oto pięć sposobów na wykorzystanie sałatki owocowej, która dopiero się skończyła.

1. Dodaj owoc do koktajli.

Wrzucony do blendera, nigdy nie będziesz wiedział, że sałatka owocowa nie jest już u szczytu. Resztki każdej mieszanki owocowej doskonale komponują się z jogurtem lub po prostu z lodem w szybki i satysfakcjonujący koktajl.

Związane z: 5 sposobów na wygładzenie koktajli

2. Ugotuj w szybki sos owocowy.

Dusić sałatkę owocową z odrobiną cukru i wody i gotować w ciepłym kompocie. Podawaj na naleśnikach lub gofrach, lodach lub jogurcie.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić letni sos owocowy w wolnej kuchence

3. Zablokuj, aby uzyskać kostki lodu owocowego.

Napełnij tacę z kostkami lodu z owocami i wodą, zamroź, aż uzyskasz solidną konsystencję, a do letnich napojów dostaniesz kolorowe i aromatyczne kostki lodu. Wrzuć garść do szklanki wody, mrożonej herbaty lub lemoniady, aby uzyskać owocowy akcent.

Czytaj więcej: A Sweet Cool Down: Fruit Ice Cubes

Melon mieszany i limoncello sangria

(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

4. Wymieszaj dzban sangrii.

Uważaj, że resztki sałatki owocowej są wymówką, by zrobić sangrię. Ponieważ owoce są już pocięte, mieszanie dzbana jest o wiele łatwiejsze.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić Sangria z czerwonego wina

5. Przygotuj łatwy owocowy sorbet lub granitę.

Zmiksuj sałatkę owocową z wodą i cukrem i ułóż ją w maszynie do lodów na sorbet lub zamroź w płaskim pojemniku i zeskrob na granitę. Każdy deser to słodki sposób na ochłodzenie.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić Sorbet z dowolnym owocem

Masz świetny sposób, aby pomóc swojej sałatki owocowej spełnić bardziej zgrabny koniec?