(Źródło zdjęcia: Jeff Roffman)

W tej chwili jest prawdopodobnie najlepsza pora całego lata, aby wypełnić swoje świeże pomidory. Te głęboko czerwone piękno są tak doskonałe, że istnieje duża szansa, że ​​poczujesz ich słodki zapach unoszący się w powietrzu, zanim jeszcze je zobaczysz. Zabierz ze sobą funta do domu, a będziesz zachwycony tymi pięcioma sposobami, by im służyć.

5 rzeczy do zrobienia z funtem pomidorów

1. Podlać sałatkę panzanella.

Ta klasyczna włoska sałatka jest prostym, satysfakcjonującym połączeniem soczystych, dojrzałych pomidorów i jednodniowego chleba rzucanego lekkim sosem winegret. Jest to rodzaj sałatki, która może odgrywać zarówno przystawkę, jak i danie główne.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić Panzanella (Włoska sałatka chlebowa)

2. Faszeruj pomidory.

Na lekki, letni posiłek, wydrąż pomidory i nadziewamy je mieszanką kuskusu i kozim serem, ulubioną sałatką z ziaren lub mieszanką fasoli i zieleni.

Uzyskaj przepis: Ser nadziewany kuskusem i kozim serem

3. Pokrój świeżą salsę.

Zachowaj salsę blendera w stylu restauracji na inny czas – jest to pora roku, kiedy pico de gallo (świeża salsa) ze słodkimi, dojrzałymi pomidorami naprawdę świeci.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić Pico de Gallo

4. Połącz trochę gazpacho.

Dojrzałe pomidory są podstawą tej odświeżającej, nie gotującej się zupy. A kiedy nadejdzie gorący, wilgotny dzień lata, miska chłodnego gazpacho jest dokładnie tym, co chcesz mieć w zasięgu ręki, gdy głód uderzy.

Uzyskaj przepis: Jak zrobić łatwy Gazpacho

5. Zrób porcję niegotowanego sosu pomidorowego.

Ponieważ ten sos nie opiera się na cieple, aby skoncentrować naturalny cukier w pomidorach, tajemnica super-aromatycznego sosu bez gotowania używa najsłodszych i najodważniejszych pomidorów, na które możesz wpaść. Jeden funt pomidorów to odpowiednia porcja do przygotowania tego chrupiącego sosu, przyprawionego bazylią, czosnkiem i oliwą z oliwek, na kolację bez resztek.

Uzyskaj przepis: Sos pomidorowy bez kucharza

Jakie są twoje ulubione sposoby na wykorzystanie funta pomidorów?