Lód to po prostu lód, prawda? Cóż, właściwie nie do końca. Obecnie ta standardowa tacka na kostki lodu to dopiero początek. Jest wiele kształtów i rozmiarów foremek do lodu, wraz z tym, co wypływa z lodówki zamrażarki, że trudno jest zachować je wszystkie prosto. Oto pięć podstawowych rodzajów lodu i do czego są one najlepiej wykorzystywane.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

1. Zgnieciony

DIY szyszki, ktoś? Kruszony lód świetnie nadaje się również do wielu klasycznych koktajli, takich jak moskiewskie muły, miętowe rytmy i mai-tai. Lub wrzuć go do blendera podczas przygotowywania koktajli i mrożonych napojów.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

2. Kula

Bardzo duży kula sferyczna jest najlepsza dla każdego ducha, na którym cieszycie się na skałach, ponieważ topi się powoli, nie zbyt szybko drażniąc ducha. Kule są również świetne w napojach z miotacza lub miseczkach z tego samego powodu.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

3. King Cubes

Można je stosować podobnie jak kuliste kostki lodu, w dzbankach i stemplach, ponieważ stopnieją powoli. Są również idealną kostką do mieszania koktajli, w których chcesz trochę lodu, ale nie chcesz go zbytnio podlewać, jak Negroni lub Old Fashioned.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

4. Regularne kostki

Koktajle, które biorą garść kostek lodu jak dżin z tonikiem, Tom Collins lub Dark & ​​Stormy są idealnymi pretendentami do kilku regularnych kostek. Są też, oczywiście, świetne w prawie każdym zimnym napoju, od mrożonej kawy po lemoniadę.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

5. Pół księżyca

To są twoje codzienne kostki lodu – schwytane w pośpiechu z lodówki zamrażarki. Wrzuć je do szklanki z wodą lub do mrożonej herbaty lub mrożonej kawy. Są również dobrze używane w shakerze, gdy potrząsasz koktajlem i nie potrzebujesz niczego specjalnego.

Czy preferujesz kształty lodu i kiedy z nich korzystać?