Jeśli kiedykolwiek kupiłeś dużą torebkę zielonych mesclun z nadzieją, że potrwa cały tydzień w twojej lodówce, najprawdopodobniej zostałeś bardzo rozczarowany. Za dwa lub trzy dni zwykle jest to oślizły bałagan. Możesz użyć jednej z tych wskazówek, aby zrobić te zielone, ale najlepszym wyjściem jest porzucenie sałaty temperamentu, ponieważ istnieje wiele innych baz sałatkowych, które nie zawiedzie Cię w połowie tygodnia.

5 baz sałatowych, które będą dostępne przez cały tydzień

Przygotuj dużą porcję jednej z tych baz sałatkowych w niedzielę, a będą tam dla ciebie – świeże, chrupiące i zupełnie nie zwiędłe – przez cały tydzień. Potem wszystko, co pozostało do zrobienia, to ukończyć swoją bazę z toppingiem i dressingiem do wyboru, a będziesz jeść smaczne sałatki przez cały tydzień.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

1. Zaktualizuj zieloną sałatkę: brukselka + zielona musztarda + zielone jabłko

Połączyć rozdrobnione brukselki, podarte musztardy i cienkie plasterki zielonego jabłka. Podrzucaj wszystko z dużą ilością soku z cytryny, aby jabłka nie brązowieją. Brukselka i musztarda są na tyle obfite, że nie zwiędną w miarę upływu tygodnia. Gotowany kurczak sprawia, że ​​jest to posiłek, ale ta kombinacja jest równie cudownie ubrana w prosty vinigrette i służy jako strona.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

2. Dołącz do zespołu Spiralizer: Zoodles

Całkowicie zapomnij o sałacie i zajrzyj do spiralizera, by stworzyć ekscentryczną sałatkę. Zrób trochę zoodles (inaczej spiralized cukinia), i masz całkiem niezłą bazę na chrupiące tofu lub duży posyp feta. Dodatkowo, cięcie w ten sposób, cukinia pozostaje przyjemna i jędrna, co oznacza, że ​​w ciągu tygodnia nie ma strachu przed rozmoczonymi ząbkami.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

3. Pomyśl Bold, Bitter & Beautiful: Kale + Radicchio

Szyfonowa jarmuż i radicchio i masz kolorowe wstążki obfitych zieleni, które utrzymają się przez cały tydzień. Uwielbiają kontrastujące bogactwo jajka w dowolnej formie, a także mocny opatrunek.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

4. Zapomnij o zamieszaniu: Brokuł Slaw

Nie ma czasu na siekanie lub spiralizowanie warzyw? Chwyć a torebka z brokułami zamiast. Składa się z warzyw, które pozostają twarde i chrupiące przez cały tydzień, jak łodygi brokułów i różyczki, kapusta i marchew, to dodatkowa sałatka, która jest wyjątkowo satysfakcjonująca. Kremowe sosy działają dobrze, podobnie jak pyskaty kurczak z rożna.

Uzyskaj przepis: Upside-Down BBQ Miska z kurczaka z brokułami Slaw

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

5. Keep It Simple and Elegant: Shaved Fennel

Jak na sałatkę, która jest równie dobra na lunch, jak na tę ostatnią, środową wieczorną imprezę, spróbuj ogolony koperek. Ściśnij na niej odrobinę soku z cytryny, aby nie brązowieł i pozostanie chrupki w lodówce przez cały tydzień. Rzucony w lekki cytrynowy vinaigrette, jest chrupiący, orzeźwiający i jest miłym dodatkiem do przyjemnej kolacji. To także słodki i smaczny łosoś pod płatkami na lunch; dodaj garść lub dwie wstążki z marchwi, jeśli chcesz trochę koloru w miksie.