(Źródło zdjęcia: Kesu / Shutterstock)

W miesiącach letnich uwielbiam grillować jak najwięcej moich posiłków, jak to tylko możliwe. Kurczak, stek, warzywa, ryby … wymieniasz je, pewnie piecze.

Jeśli chodzi o mięso, grillowanie jest stosunkowo łatwe. Wybierz swój ulubiony krój, marynatę lub wytrzyj na sucho i wyrzuć go na grill. Ryby z grilla są nieco trudniejsze. Niektóre gatunki ryb dokonują lepszych wyborów niż inne, a niektóre delikatniejsze filety po prostu nie nadają się do grillowania. Oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać.

Wybierając rybę do grillowania, należy wziąć pod uwagę jej twardość i wytrzymałość. Delikatna ryba jak podeszwa, tilapia lub flądra nie radzą sobie tak dobrze na otwartym ogniu. Są bardziej podatne na flakey, rozpadają się lub spadają przez kratki. Najlepiej wybrać twarde, obfite ryby, jak jeden z naszych pięciu ulubionych poniżej!

Cała piątka ma inne rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, dlatego upewnij się, że dokładnie sprawdzasz swoje źródło i sezonowość w aplikacji Watch lub online przed zakupem..

Odwiedź Watch Seafood: Monterey Bay Seafood Watch

1. Miecznik

Swordfish to mój ulubiony rodzaj ryb do grillowania! Jest to łagodnie smakująca, jędrna, mięsista ryba, która świetnie trzyma się na grillu. Znajdziesz tę rybę sprzedawaną jako steki – ugotuj ją w całości lub pokrój i skręć.

  • Przepis: Musztarda i kopru Swordfish Szaszłyki z grochu Hummus – Art de Fete

2. Łosoś

Niezależnie od tego, czy ugotujesz je jako stek czy filet, łosoś może wytrzymać ciepło grilla, zachowując swój wyraźny smak i pozostając razem. Weź również pod uwagę grillowanie łososia na deskach cedrowych dla dodania smaku twist.

  • Jak grillować łososia na desce cedrowej
  • Przepis: Smoky Salmon BLT’s

3. Tuńczyk

Dla mnie tuńczyk jest jak stek ze świata owoców morza. Jest tak wszechstronny! Stek z tuńczyka jest gęsty i obfity, o wyraźnym smaku. Uwielbiam to robić dobrze i gotować tylko na średnio rzadkie.

  • Przepis: Grillowany tuńczyk żółtopłetwy z sosem ogórkowym

4. Snapper

Snapper to świetna łagodna biała ryba do grillowania. Ugotuj całą rybę lub porcje filetów.

  • Przepis: Grilowany cały Snapper – Jedzenie i wino
  • Przepis: Grilowany Lucjan z truskawkami i salsą z awokado – Whole Foods

5. Mahi Mahi

Mahi mahi, znany również jako dorado lub koryfeny (nie mylić z delfinem), jest aromatyczną białą rybą. Ma twardą konsystencję, która czyni go wspaniałym do grillowania.

  • Przepis: grillowany Mahi Mahi z tajskim sosem kokosowym – Bon Appetit

→ Powiązane: Grilling Fish 101

Jaki jest twój ulubiony rodzaj ryby do grillowania?