(Źródło zdjęcia: Karla Conrad)

W Instant Pot jest wiele do pokochania, a jeśli złapiesz jednego z nich w Amazon Prime Day, prawdopodobnie już wiesz, o czym mówię. Ale jedyną cechą, która sprawia, że ​​gotowanie jest bardziej wygodne, jest możliwość używania funkcji gotowania ciśnieniowego do gotowania potraw prosto z zamrażarki. Zgadza się – nie trzeba rozmrażać. Oto pięć produktów spożywczych, które można gotować z zamrożonych w Instant Pot.

1. Frozen Chicken Pieces

Zwycięzca, zwycięzca, kolacja z kurczakiem! Piersi z kurczaka, uda i pałeczki mogą być podawane do Instant Pot prosto z zamrażarki, bez względu na to, czy są w kości czy bez kości. Ponieważ kurczak jest stosunkowo chudy, szczególnie z piersi kurczaka, czerpie korzyści z gotowania bezpośrednio w magazynie lub sosu, np. Cacciatore z kurczaka. Płyn utrzymuje kurczaka wilgotnego i soczystego oraz dodaje mu dodatkowego smaku.

Uzyskaj przepis: 30-minutowy ciśnieniomierz z kurczakiem Cacciatore

Jak zrobić nadziewane papryki

(Źródło zdjęcia: Jeff Roffman)

2. Mrożona mielona wołowina

Mielona wołowina to kolejne mięso, które można gotować w Instant Pot prosto z zamrażarki. Po dodaniu około jednej szklanki wody na dno wkładki, umieść metalową trójnóg lub kosz do gotowania na parze w naczyniu natychmiastowym i umieść zamrożone mięso na wierzchu. Ustaw zegar na wysokie ciśnienie na około 20 minut, a następnie użyj szybkiego zwalniania, aby zwolnić nacisk. Dodaj mięso do miski i rozbij je łyżką. Możesz wymieszać mięso w sosie makaronowym, wymieszać z przyprawami na tacos lub burrito lub użyć go do nadziewanych papryczek.

BBQ Meatball Sub with Greens

(Image credit: Lauren Volo)

3. Frozen Meatballs

Nie ma znaczenia, czy są one domowe, czy kupione w sklepie, jeśli w zamrażarce są twarde klopsiki, możesz je gotować jeszcze szybciej, używając funkcji szybkowaru Instant Pot. Kluczem jest kosz do gotowania na parze. Dodaj około jednej szklanki wody na dno wkładki, ułóż klopsiki w koszyku do gotowania na parze w naczyniu Instant Pot, gotuj na wysokim ciśnieniu przez pięć minut i użyj szybkiego zwalniania, aby zwolnić nacisk.

4. Mrożona zupa i rosół

Użyj funkcji szybkowaru, a zamrożony blok zupy lub bulionu będzie gotowy do zjedzenia w mgnieniu oka. Dodaj zamrożoną zupę bezpośrednio do wkładki Instant Pot, ustaw czasomierz na wysokie ciśnienie na pięć minut, a następnie zwolnij ciśnienie za pomocą metody szybkiego uwalniania.

Farro Bowl with Crispy Salmon and Toasted Sesame Spinach

(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

5. Mrożony łosoś

Wyjmij Instant Pot i nie trzeba rozmrażać tych filetów z łososia w zamrażarce. Po dodaniu około jednej szklanki wody na dno wkładki, zamocuj metalową trójnóg lub kosz do gotowania na parze i umieść rybę na wierzchu. Ustaw minutnik na niskie ciśnienie na jedną do trzech minut, w zależności od grubości, a następnie użyj szybkiego zwalniania, aby zwolnić nacisk. Usuń skórkę przed jedzeniem lub szybko wytrzyj ją na gorącej patelni na kuchence.

Twoja kolej! Jakie są twoje ulubione potrawy mrożone do gotowania w Instant Pot??