Dobra sałatka na lunch zależy od wielu składników. Oczywiście, przynoszą czynnik smaku, ale równie ważne (może bardziej) jest to, jak je pakujesz. Może to być różnica między smutnym, rozmoczonym obiadem a takim, który całkowicie sprawia, że ​​Twoi współpracownicy są zazdrośni.

1. Do pakowania używaj dużych, lekkich pojemników.

Wszyscy zgodzimy się, że nadszedł czas, aby pozbyć się słoika Mason do pakowania sałatek. Ładnie wygląda, dam ci to, ale to nie jest praktyczne. Oprócz tego, że jest ciężki do chodzenia, nie ma wystarczającej ilości jedzenia, żeby mnie naprawdę napełnić. Zamiast tego idź na większy, lżejszy kontener (lubię niektóre opcje stylu Tupperware). Ma więcej jedzenia, nie pakuje składników tak mocno, a co najlepsze, sprawia, że ​​Twoja sałatka jest o wiele łatwiejsza do zmieszania.

Znajdź pojemnik na sałatkę: 7 pojemników na sałatki idealne do szczelnych obiadów

2. Pomiń niewyraźne zielenie.

Przygotowując tygodniową sałatkę, mądrze wybieraj swoje zielenie. Podczas gdy rukola, szpinak i sałata tworzą piękną sałatkę, nie zachowują się dobrze na dłuższą metę. Unikaj smutnej sałatki ze zwiędniętymi zieleniami, stosując bardziej serdeczne alternatywy. Spróbuj mocniejszej zieleni, takiej jak jarmuż, boćwina, kapusta lub collard, albo pomiń je wszystkie i użyj brokułów, szatkowanych marchwi, kalarepy lub fasoli.

Dowiedz się więcej o Solidne Zieloni: 6 Sałatkowych Zielonych, które możesz ubierać przed czasem

3. Spakuj swoje zielone prawo.

Nie pozwól, by rozmiękłe greensy zjedli twoje sałatki. Dodając zielone pojemniki na lunch, pozostaną one świeższe, z mniejszą szansą na rozmoknięcie. Ale przygotowując większe partie przez kilka dni, rozważ trzymanie zieleni w oddzielnym pojemniku lub torbie, a następnie dodaj je do sałatki, kiedy będziesz gotowa do jedzenia.

4. Ostudzić ziarna przed pakowaniem.

Podczas gdy pełnoziarniste ziarna, takie jak farro i ryż, są mocniejsze i dłużej utrzymują się dłużej niż sałaty, mogą stać się mączne, gdy zostaną zapakowane zbyt wcześnie po ugotowaniu. Aby utrzymać wysoką wytrzymałość sałatki na ziarno, należy rozłożyć ziarna na równej warstwie na blasze do pieczenia i schłodzić natychmiast po ugotowaniu. To szybkie chłodzenie pomoże ziarnom utrzymać ich zgryz i jędrną teksturę.

5. Utrzymuj opatrunek podwójnie uszczelniony, aby zapobiec rozlaniu.

Nie paść ofiarą nieszczelnego pojemnika na sos: jest brudny, niefortunny, a przede wszystkim całkowicie możliwy do uniknięcia. Niektóre pojemniki są wykonane z przekładką, która idealnie nadaje się do przechowywania ubrań. Moją ulubioną metodą jest trzymanie opatrunku w malutkim (około dwóch uncji) zamykanym pojemniku, a następnie chowanie go w większym pojemniku z moją sałatką. W ten sposób, jeśli są jakieś wycieki, idą prosto do mojej sałatki.

Solidne sałatki warte pakowania na lunch

  • Sałatka z ciecierzycy Waldorf
  • Sezamowa sałatka z kurczaka z selera
  • Sałatka z Kohlrabi Bistro
  • Sałatka z ciepłego buraka i farro
  • Lekka i łatwa sałatka z brokułów