(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Pieczony kurczak jest darem, który ciągle daje. Niezależnie od tego, czy robisz domowy pieczony kurczak, czy zwrócisz się do kupionego w sklepie ptaka z rożna na wygodną kolację w ciągu tygodnia, jest tu więcej posiłków niż mogłoby ci się wydawać..

Większość z nas uważa pieczonego kurczaka za nasz bilet do dwóch, a nawet trzech posiłków, ale jest o wiele więcej. Przejdźmy przez pięć etapów życia pieczonego kurczaka, aby zobaczyć, jak najlepiej wykorzystać jednego pieczonego ptaka.

Etap 1: kupiony w domu lub w sklepie

Masz pewną decyzję – możesz upiec kurczaka w domu lub kupić super wygodnego kurczaka z rożna w sklepie spożywczym? Tak czy inaczej, nie możesz się pomylić. Oba mogą być absolutnie pyszne i wygodne.

 • Pieczeń z kurczaka: jak upiec idealnego kurczaka

Etap 2: kolacja z kurczakiem

Zjedz tego kurczaka! Obiady z kurczakiem pieczonym są tak satysfakcjonujące i pocieszające, szczególnie, że osiedlamy się w miesiącach jesienno-zimowych. Wyrzeźbić ptaka, ułożyć talerz z kurczakiem, tłuczonymi ziemniakami i zieleniną. I, oczywiście, nie zapomnij o sosie!

(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

Etap 3: Wybierz tuszę i użyj mięsa resztkowego

Po pierwszej kolacji z pieczonym kurczakiem, odbierzcie tusze dla całego porzuconego mięsa. Nawet jeśli wygląda na to, że zjadłeś większość mięsa, pozostało jeszcze sporo małych ugryzień. Może nie być wystarczająco dużo resztek kurczaka, aby mogło to być danie główne z drugiego posiłku, ale istnieje około 101 sposobów na ponowne wykorzystanie tych resztek w zupełnie nowy, kompletny posiłek. Używaj skrawków kurczaka na lunch, robiąc sałatkę z kurczaka lub łącząc zieloną sałatkę. Przeformułuj jedną wygodną żywność w drugą, robiąc ciasto, dodaj posiekanego kurczaka na wierzch pizzy lub rozważ domowe burrito. Możesz nie mieć dokładnej ilości mięsa, o którą mówi przepis, ale to jest w porządku. Wystarczy zastąpić w fasoli, warzywach lub ryżu.

 • Przepis: Klasyczna sałatka z kurczaka
 • Przepis: Ciasto z kurczakiem
 • Przepis: Biały kurczak Chili

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Etap 4: Zrób zapasy kurczaka

Ilekroć jem pieczonego kurczaka, domowe lub kupione w sklepie, ja zawsze zachowaj zwłoki, aby zrobić zapas. Jest to łatwe do zrobienia i jest tak wiele zastosowań. Jeśli nie masz czasu, aby to zrobić, po prostu włóż tuszkę kurczaka do zamrażarki i wyciągnij ją, gdy masz czas na zrobienie partii na kuchence, w wolnej kuchence lub w szybkowarze.

I nawet jeśli nie masz natychmiastowego wykorzystania dla kurczaków, zawsze możesz je zamrozić na później. Będziesz go potrzebował w końcu.

 • Jak zrobić domowe zapasy kurczaka
 • Jak mrożę domowy zapas w tacach na kostki lodu

Etap 5 – Zrób zupę lub risotto z bulionem z kurczaka

Pieczony kurczak jest darem, który ciągle daje. I w tym przypadku ten prezent to zupełnie nowy posiłek. Taki, który oprócz zapasów, może w ogóle nie obejmować kurczaków. Wykorzystaj zapas, aby przygotować pyszną porcję zupy lub chili lub luksusową miskę risotto.

7 przepisów na kolację z użyciem bulionu z kurczaka

 • Jak zrobić Risotto w domu
 • Risotto z parmezanem z prażoną krewetką
 • Meksykańska zupa z kurczakiem
 • Zupa Slow Enchilada z kurczakiem
 • Zupa z kurczaka z kulkami Matzo Shallot-Shiitake
 • Szybka zupa z kurczaka kokosowego
 • Rosemary & Lemon Chicken Minestrone Soup