Spojrzmy prawdzie w oczy: kozim serem rozpada się na nudę. I jest cały ekscytujący świat serów, które właśnie wzywają do odkrycia, mając nadzieję, że zostaną wybrane jako te, które ożywią Wasze zielone sałatki w tym sezonie.

Zimne sałatki mogą być trudne, ponieważ, prawdę mówiąc, nie mamy soczystych pomidorów i letnich warzyw, aby kroić i tworzyć kolorowe, wypełniające kreacje. Zamiast tego polegamy na zdrowszych zieleniach, cebulach, takich jak koper włoski i rzodkiewki, ogórkach i marchwi, a także na warzywach korzeniowych. Więc ser może być ważny. Ser dodaje smaku i tekstury temu, co w przeciwnym razie może być powtarzalną sałatką. Podczas gdy większość z tych selekcji z pewnością nie jest sezonowa, wybraliśmy następujące pięć serów, ponieważ uzupełniają one serdeczniejszą, bardziej solidną sałatkę z pewnym rodzajem łaski. Myślimy, że się zgodzisz.

5 naszych ulubionych:

1) Ricotta Salata: Ten ricotta nie jest kremowy jak ten, który może być ci najbardziej znany. Zamiast tego, jest to twardy, łagodny, lekko słony ser, który jest świetny zamiast feta lub koziego sera.
2) Parmigiano-Reggiano: Ten ziemisty, słony, orzechowy ser jest często używany do wykończenia makaronu, ale jest też cudownie starty z sałatek.
3) Manchego: Ten ser z hiszpańskiego mleka owczego ma słodki, łagodny i lekko dymny smak. Idealne do krojenia przekąsek, ale jeszcze lepiej z oliwkami, krojonymi ogórkami i konserwowaną cytryną w następnej sałacie.
4) Kremowa Feta: Ponieważ zimowe sałatki często mają bardziej sercowate zielenie, użycie kruchej i słonej fety o jaśniejszej konsystencji doda miłego kopa każdemu kęsowi, czyniąc twoją sałatkę znacznie większą przyjemnością niż płaskie zobowiązanie z połowy stycznia.
5) Blue Stilton: Na nasz ostatni ser wybraliśmy angielski niebieski ser, który nie jest zbyt silny. Aby uzyskać wyważoną sałatkę, dodaj coś słodkiego, jak kandyzowane orzechy lub suszone owoce: ostry smak Stiltona dobrze to zrównoważy.

Związane z: Classic Diner Przepis: Wedge Salad with Blue Cheese

(Zdjęcie: Nora Singley i Emma Christensen)