BBQ Chicken Pizza

(Źródło zdjęcia: Coco Morante)

Świetna pizza ma odpowiednią równowagę sosu, sera i skorupy – ale nie zapomnij o dodatkach! Podczas gdy większość dodatków można po prostu siekać i rzucać na pizzę przed pieczeniem, istnieje kilka takich, które należy najpierw poddać wstępnej obróbce w celu uzyskania lepszej konsystencji i smaku..

Pizza z pieczonymi czerwonymi pieprzami, kiełbasą i serem Jack

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

1. Wędliny

Pizze zazwyczaj nie zajmują dużo czasu, a czas pieczenia polega na tym, aby ciasto było ostre i topić. Surowe mięso – jak kiełbasa, kurczak lub boczek – zwykle nie gotuje się w krótkim czasie pieczenia, więc należy je spożyć. (Czy wiedziałeś, że możesz najpierw sproszkować w kuchence mikrofalowej, żeby pozbyć się tłuszczu?) Wędzone kiełbasy i salami, które są sprzedawane w pełni ugotowane, są w porządku i nie trzeba ich gotować.

  • Przepis: Pizza z pieczoną czerwoną papryką, kiełbasą i serem
  • Przepis: BBQ Chicken Pizza

2. Warzywa korzeniowe

Uwielbiam warzywa korzeniowe i twarde kabaczki na pizzę, ale warto je wcześniej wyczyścić osobno lub palić, chyba że można je ciąć na cienkie jak brzytwa. Nikt nie chce gryźć al dente kawałek dyni piżmowej, ziemniaków lub słodkich ziemniaków!

  • Przepis: Grillowana Ziemniak, Gorgonzola i Prosciutto Pizza

Przepis: Pizza Kiełbasa, Posypana Crispy Kale

(Źródło: Elizabeth Passarella)

3. Obfite zielone liście

Delikatne warzywa, takie jak rukola i szpinak, nie wymagają wstępnego przygotowania do pizzy, ale obfite, liściaste warzywa – szczególnie te z grubymi łodygami – muszą być najpierw ugotowane. Blanch brokuły rabe, aby złagodzić łodygi i posmakować goryczy, zrobić chrupiącą kapustę dla dodatkowego chrupania lub usmażyć chard! Upewnij się, że poklepisz ugotowane warzywa na sucho przed dolaniem pizzy, ponieważ nadmiar wody może spowodować rozmiękanie pizzy.

  • Przepis: Pizza Kiełbasa, Posypana Crispy Kale

4. Cebula

Niektórzy mogą się ze mną kłócić, że cebuli nie trzeba się uprzedzać, zwłaszcza jeśli są posiekane naprawdę małe. Jeśli to twoje preferencje, używaj surowych cebulek z moim błogosławieństwem! Moją preferencją jest jednak gotowanie cebuli, aż będą miękkie i słodkie. Jeśli mam czas, najpierw je karmelizuję – karmelizowana cebula tylko poprawia wszystko, mam rację?

  • Dowiedz się, jak: Jak karmelizować cebulę

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

5. Grzyby

Grzyby Sautéing mają podwójny obowiązek usuwania nadmiaru wody i koncentrowania smakowitych smaków. Daje także szansę na sezonowanie grzybów podczas gotowania, więc daj im szybki obrót na patelni, zanim zrobisz pizzę z grzybami.

  • Dowiedz się, jak: Jak gotować grzyby na płycie