Co powinieneś kupować od swojego rzeźnika? Theo Weening, światowy dostawca mięsa dla Whole Foods, dzieli się swoimi ulubionymi, niedrogimi kawałkami mięsa.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

1. Krótkie żebra

Czemu? Są jak stek, ale o wiele tańsze i naprawdę trudne do zepsucia.

Przede wszystkim lubię profil smakowy. Krótkie żeberka są delikatne i mają o wiele więcej smaku niż niektóre inne kawałki. Ma w sobie kość, więc kiedy ją serwujesz, ma ładny wygląd. Wygląda naprawdę solidnie. Krótkie żeberka są jak stek, ale cena jest o wiele tańsza. Są łatwe do złożenia – gdy gotujesz krótkie żeberka, naprawdę trudno je zepsuć.

Przepisy na krótkie żeberka

  • Jeśli jeszcze nie grillowałeś żeberka, to tracisz
  • Dobry przepis na tłum: Krótkie żeberka z duszonymi piwem
  • Jak zrobić duszone żeberka

2. Chuck-Eye

Czemu? To lepsze żebro-oko – i około połowy ceny.

Nazywają to “chuck-eye” tajemnicą rzeźnika, ponieważ cena jest o połowę niższa niż żebro-oko, ale to jest żebro-oko. Są to te same rzeczy, ale są trochę cieńsze – około cala i jedna czwarta – ponieważ rzeźnik próbuje wydobyć z nich dwóch.

Gotuję to tak jak ribeye – szybko na gorącym grillu. Staram się być prosty z przyprawami. Ponieważ ma już tak dobry smak, nie musisz dodawać do niego zbyt wiele rzeczy.

3. Żelazko

Czemu? To jak boczne cięcie wołowiny, ale około 30 procent taniej.

Żelazko, które jest z ramienia, jest bardzo aromatycznym krojem. Bardzo lubię żelazko, gdy bawię tłum. Przyprawiam solą i pieprzem, grilluję, kroję na kawałki, nakładam na zmieszane warzywa i podaję tak,.

Spróbuj tego: Flat-Iron Steak z Salsa Verde

(Źródło zdjęcia: EsHanPhot / Shutterstock)

4. Stek z wieszakiem

Czemu? To jak polędwica wołowa z polędwicy, ale około 50 procent taniej.

Stek wieszakowy “wisi” z przepony jałówki lub wołów, w pobliżu nerki zwierzęcia. To nie jest mięsień, który jest używany, dlatego jest delikatny. Zwykle dostaję trzy z nich, zdejmuję membranę (możesz poprosić o to swojego rzeźnika), wyczyść je, przymocuj do siebie i ugotuj. Potem pocięłam je w małe małe medaliony. Mój kumpel podszedł i powiedział: “To najlepszy mały mignon za filet, jaki kiedykolwiek jadłem!”

5. Szponder z mielonego mięsa + mielone żeberka

Czemu? Kombinacja jest lepsza niż mielona wołowina, i około 10 do 15 procent tańsze niż kupowanie mięsa w całości.

Bardzo lubię używać mostka i krótkie żeberka i gotować je jak hamburger. W porównaniu do mielonej wołowiny, połączenie mostka / krótkiego żebra dodaje jeszcze więcej smaku i tekstury.

Przeczytaj więcej: 5 rzeczy, które twój rzeźnik może dla ciebie zrobić