Nie dorastałem, jedząc pieczeń z dziczyzny, co było powodem wielkiego żalu mojego męża, który od dzieciństwa wkłada pieczeń na swoją długą listę ulubionych potraw. We wczesnych latach naszego związku starałem się regularnie wywierać na nim efektowną, smakowitą recepturę, taką jak ta, którą dorastał. Wiele błędów = podziurawione dania z papkowatych warzyw i żylastego mięsa poszły za mną Wreszcie nauczyłem się odpowiedniej techniki dla tego ukochanego dania.

Mówię ci to tylko po to, by obalić ludzi, którzy przysięgają, że pieczeń jest czymś, czego nie możesz zepsuć i podzielić się z nimi błędami, które popełniłem przez wiele lat, więc nigdy nie musisz ich robić samemu..

1. Używanie niewłaściwej pieczeni.

Twarde, niedrogie kawałki wołowiny są najlepsze do pieczenia w garnku, co oznacza, że ​​możesz użyć prawie każdego kawałka wołowiny, dobrze? Niestety, kawałki wołowiny bez wystarczającej tkanki łącznej będą albo zbyt twarde, albo zamieniają się w papkę w długim, powolnym duszeniu pieca.

Kup te pieczenie zamiast: Poszukaj garnka, mostka lub okrągłej pieczeni do pieczenia pot. Każda z nich zawiera wystarczającą ilość tkanki łącznej, która powoli rozpada się na bogaty kolagen, powodując przywieranie wołowiny i smak sosu podczas gotowania.

Czytaj więcej: Najlepsze kawałki wołowiny do pieczenia pot

2. Nie brązowić pieczeni.

Brązowienie stosunkowo dużej pieczeni jest jak żmudne zadanie, a ponieważ wielu twierdzi, że palenie nie robi nic, by zrobić prażoną wyciskarkę do soków, kuszące jest pominięcie tego kroku..

Zrób to dla brązowych bitów: Browning, nie piekący, jest czystym wzmacniaczem smaku, który kosztuje tylko kilka dodatkowych minut w kuchence. Plus brązowawe kawałki są kulinarnym odpowiednikiem złota – tylko trochę drożeje, aby ogólna potrawa była jeszcze lepsza. Pieczeń w tym samym naczyniu, w której podsmażasz wołowinę po deglazowaniu.

Lub wypróbuj tę wskazówkę: Inteligentniejszy, lepszy sposób na brązowe mięso na gulasz

3. Odtłuszczanie za pomocą zwykłego bulionu.

Deglazing wypuszcza wszystkie te śliczne brązowawe kawałki, które powstają podczas brązowienia pieczeni, ale podczas gdy pieczeń garnka zbudowana w całości na bulionie wołowym będzie mocna, będzie również smakować nieco płasko i jedna nuta po duszenia.

Zamiast tego użyj bulionu plus: Użyj czerwonego wina (lub nawet czerwonego octu winnego) do pierwszej fazy odlewania. Dodaj bulion wołowy, odrobinę koncentratu pomidorowego i świeże zioła przed przykrywaniem garnka i gotowanie wołowiny.

Pomiń wino tym hackem: Najlepsze niealkoholowe substytuty czerwonego i białego wina

4. Zbyt długie gotowanie warzyw.

Od dawna zastanawiałem się nad pieczeniem potu jako cudem w jednym naczyniu, w którym mogłem wrzucać wszystkie moje składniki do garnka, a odpowiednia ilość czasu magicznie sprawiłaby, że moja garnek byłby pieczony, a warzywa – czułe w tym samym czasie. Wiele papkowatych warzyw dowiedziałem się później, że wołowina powinna płynąć solo przez pewien czas w duszącej cieczy, zanim warzywa będą gotować.

Czas to wszystko: Gotuj pieczeń wołową przez 1 1/2 do 2 godzin, zanim marchew i ziemniaki (lub pasternak, rzepa lub inne zdrowe warzywa) wejdą do garnka.

5. Nie pogrubia sos.

Gravy, jak sądzę, jest jedną z wielkich różnic między gulaszem wołowym a pieczonym w piecu. Płyn z garnka powinien być gęsty i aksamitny – nie tylko lekko zagęszczony jak gulasz. Wyzwanie polega na znalezieniu metody zagęszczania sosu po dusieniu, które nie spowoduje grudek lub zabrudzenia kolejnej patelni.

Spróbuj zamiast tego: Zrobić pastę zmiękczonego masła i mąki i wymieszać po ukąszeniu w duszącą ciecz. Ta pasta jest podobna do zasmażki – powłoka masła, mąka zapobiega grudkom – ale nosi nazwę beurre manié.

Dowiedz się więcej: Word of Mouth: Beurre Manié

Czy masz inne wskazówki, jak zrobić najlepszą pieczeń? Daj nam znać w komentarzach!