Są pewne pokarmy, które naprawdę definiują lato, a na czele mojej listy znajdują się żebra. Sezon nie byłby kompletny bez lizania palcami, delikatnego stelaża żeber. Nie ma znaczenia, czy są prosto z grilla, czy wyciągnięte z gorącego piekarnika, żebra są niezbędne w lecie. Gdy je przygotujesz do posiłku, unikaj tych typowych błędów.

1. Nieusuwanie membrany z tyłu żeber.

Jeśli marzysz o super-delikatnym stelażu żeber, będziesz chciał mieć oko na cienką membranę na spodzie stelaża. Ta cienka warstwa nie jest niejadalna, ale podczas gotowania znacznie się utwardza.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Aby zapewnić sobie posiłek z delikatnymi żeberkami, zacznij od odwrócenia płyty do góry dnem i usunięcia membrany. Rozpoczynając od jednego końca płyty, ostrożnie wsuń nóż pod membranę, a następnie wyciągnij go z kości. Jeśli jest wyjątkowo śliski, użyj papierowego ręcznika lub czystego ręcznika kuchennego dla lepszej przyczepności.

2. Nie wstępne gotowanie żeberek przed grillowaniem.

Dymny grill z żeberkami z grilla jest niezaprzeczalnie pyszny, ale to nie musi oznaczać żeberka muszą być gotowane na grillu od początku do końca. Żebra korzystają z długiego czasu gotowania w niskiej temperaturze, co może być trudne do kontrolowania na grillu i może z łatwością doprowadzić do przypalenia mięsa.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Gotowanie żeberek przed uderzeniem w grill nie tylko zapewnia lepszą kontrolę nad temperaturą gotowania, ale może również zapewnić bardziej delikatne mięso. Możesz piec, gotować, a nawet gotować użyj powolnej kuchenki do wstępnego gotowania przed rozpaleniem grilla.

3. Zbyt wcześnie położyć sos na żebrach.

Większość sosów zawiera słodzik – cukier, miód lub syrop klonowy. To smaczny dodatek, ale ma też talent do łatwego wypalania. Gdy zbyt szybko zostanie zaplątany na żebrach, prawdopodobnie zacznie się płonąć.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: To zależy od ciebie, jeśli chcesz ugotować sobie żeberka (jeśli masz dobre wytarcie na sucho lub po prostu go nie lubisz, to nie jest w 100 procentach konieczne). Ale jeśli Twoim obowiązkiem jest sos, odczekaj 10 do 15 minut przed zakończeniem gotowania, aby go dodać. Jest mnóstwo czasu na rozgrzanie sosu, przyklejenie do żeberek i uzyskanie odpowiedniej ilości chrupkości wokół krawędzi.

4. Niedogotowanie lub rozgotowanie żeberek.

Unikanie tego dylematu może być szczególnie trudne dla niedoświadczonych żeberkami. Zwykle sugerujemy użycie termometru z odczytem natychmiastowym, aby sprawdzić temperaturę żeber (liczba magiczna wynosi 145 ° F, według USDA), ale ten test okazuje się trudny do pokonania za pomocą żeber. Zamiast tego, wiedząc, kiedy żebra są gotowe, aby wyjść z gorąca, chodzi o konkretne wskazówki wizualne.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Te ważne wskazówki mają związek z teksturą mięsa. Pierwszym sygnałem jest, kiedy mięso odsuwa się od kości. Żebra są wykonywane, gdy mięso odciąga i eksponuje około pół cala do centymetra kości na cieńszych końcach żeber. Ponadto, podczas podnoszenia stojaka za pomocą kleszczy, powinien on lekko zginać się w środku, ale nie może spaść.

5. Żebra z grilla całkowicie nad bezpośrednim, wysokiej temperatury.

Bezpośrednie, wysokiej temperatury działa dobrze na szybkie gotowanie żywności, takich jak hot-dogi, hamburgery i piersi z kurczaka, ale żeberka nie są tak dobre, jak gotowane w tych samych warunkach. Wysokie temperatury i bezpośrednie ciepło mogą łatwo doprowadzić do nierównego gotowania i mogą wysuszyć żeberka.

Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Jeśli grillujesz żeberka (w przeciwieństwie do pieczenia w piekarniku), ważne jest umieszczenie na ruszcie. Podczas gdy kilka minut nad wysokim płomieniem może pozostawić ładny znak wykończeniowy, większość gotowania powinna nastąpić w wyniku niskiego lub pośredniego ciepła. To gwarantuje bardziej równomierne gotowanie i pomoże w uzyskaniu bardziej delikatnych żeber.