Lepszy sposób na podgrzanie tortilli

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Zainwestowałem w woku kilka lat temu, głównie do smażenia i gotowania na ciepło. Nie podjąłem jednak decyzji lekko, ponieważ wok zajmuje sporo miejsca i wymaga opieki i konserwacji, aby działać jak najlepiej. Martwiłem się, że będzie to w stanie zrobić tylko jedną rzecz, ale jest to naprawdę bardzo wszechstronny sprzęt kuchenny!

(Źródło obrazu: Kondor83)

5 Alternatywne sposoby używania Wok

1. Głębokie smażenie

Uwielbiam głębokie smażenie w woku, ponieważ jego kształt zwęża się w dół, co oznacza, że ​​potrzebujesz mniej oleju, aby go wypełnić, ale nadal masz dużą powierzchnię u góry. Woki również muszą być doprawione, więc napełnianie olejem to świetny sposób na przełamanie nowego lub młodego woka i rozpoczęcie budowania pięknej patyny i naturalnej powierzchni nieklejącej.

2. Gotowanie na parze

Gotowanie na parze pierogów, całych ryb lub warzyw jest łatwe, gdy używasz wok jako bazy. Weź niedrogie bambusowe parowce (które mogą się układać jeden na drugim, aby uzyskać dużo parze na raz) i masz łatwy sposób na zdrowe gotowanie.

3. Podgrzewające tortille

Rozgrzewane tortille oznaczały podgrzewanie ich jeden po drugim na palniku lub na patelni, która nigdy nie trzymała więcej niż dwóch małych tortilli na raz. Nigdy więcej! Faith powiedziała, że ​​podgrzewa tortille w woku. Połóż je po bokach, tyle ile możesz zmieścić, a będziesz mieć stos tostowych tortilli w krótkim czasie.

  • Lepszy sposób na podgrzanie tortilli

4. Palenie

Palenie żywności w pomieszczeniu nie oznacza, że ​​musisz kupić pudełko do palenia na płytę kuchenną. Przy odrobinie folii, stojaku chłodzącym i trochę zrębków, możesz zmienić swój wok w prowizorycznego palacza i palić ryby, orzechy lub cokolwiek chcesz..

  • Zobacz wideo: Jak używać Wok jako palacza – CHOW

5. Popcorn

Popcorn w woku? Tak proszę! Jest wystarczająco dużo miejsca w woku, aby zrobić dużą porcję, a wszystko to pomaga równomiernie rozprowadzać olej i sezonować wok. Autor książki kucharskiej Grace Young twierdzi, że tworzy lekki, przewiewny i doskonały popcorn – wysoką pochwałę dla skromnego wok.

  • Wokcorn: Czy najlepszy popcorn pochodzi z Wok?

Co jeszcze robisz w swoim woku??