O tak. Odwieczne pytanie, które nęka nas wszystkich: jak, na litość boską, sprawiłem, że mój brązowy cukier nie stał się twardy i kruchy jak jakaś skamieniała melasa??

Można by pomyśleć, że już bym to rozgryzł, ale niestety, nie mogę się tego nauczyć. Przechowywać w hermetycznym pojemniku, mówisz? Włożyć w to malutką potrawę z terakoty? Jaką przygotowaną osobą uważasz, że jestem?

Być może moim celem powinno być przede wszystkim zapobieganie problemowi, ale na razie ulegam faktowi, że nigdy nie nauczę się zaprzestać przechowywania tej słodkiej słodyczy w oryginalnym opakowaniu. Niespodzianka, jestem człowiekiem!

Okej, więc jak mogę uniknąć ponownego kruszenia tych rzeczy przez gniewne bicie ich za pomocą wałka? (Wskazówka: nie jest to skuteczna metoda.) Aby się przekonać, zrobiłem dobre staroświeckie nurkowanie w króliczej dziurze, którą jest Google, i oto, co ludzie mają do powiedzenia.

  1. Chleb: Jeśli masz foresight, aby wiedzieć, że będziesz potrzebował brązowego cukru następnego dnia, ta metoda działa. Zamknąć brązowy cukier w hermetycznym pojemniku lub plastikowej torbie z plasterkiem dowolnego olbrzymiego chleba. Chleb stanie się nieświeży, nadając wilgoci brązowy cukier.
  2. Jabłka: Zasadniczo ten sam pomysł co koncepcja chleba, ale doda przyjemny smak jesieni! Umieść brązowy cukier obok kilku plasterków jabłka, a dzień lub dwa później wszystko będzie dobrze.
  3. Kuchenka mikrofalowa: Umieść twardy brązowy cukier w misce i na górze zwilżonym ręcznikiem papierowym. Mikrofale przez 20 do 25 sekund pop. Nie daj się nadgorliwie z czasem, ponieważ brązowy cukier w końcu rozpuści się w maź, ale ta metoda działa szybko.
  4. Po prostu naucz się go poprawnie przechowywać: Okay, okej – masz mnie. Dowiedz się, jak go zapisać tutaj.

Jak przechowujesz brązowy cukier? Czy masz jakąś tajemną sztuczkę babci przekazywaną z pokolenia na pokolenie? Powiedz nam!

(Zdjęcie: Robyn Mackenzie / Shutterstock)