Och, Paris! Jak bardzo chciałbym się tam przejechać na dzień lub dwa w ten walentynkowy weekend! Paryż jest klasycznym miejscem dla miłośników i ma bardzo dobry powód. Światło, romantyzm miasta, a przede wszystkim wino i jedzenie sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce na romantyczny weekend. Ale jeśli, tak jak ja, w najbliższym czasie nie odwiedzisz Paryża, oto trochę słodyczy i myśli o tym, co odróżnia paryską kuchnię od przeciętnej amerykańskiej kuchni.

Te myśli pochodzą od Maggie, członka zespołu w Haven w Paryżu. Haven w Paryżu to bujna, niewielka kolekcja apartamentów w Paryżu do wynajęcia – wszystkie piękne i kuszące. Rozmawialiśmy trochę o kuchniach w Paryżu io tym, jak różnią się one od amerykańskich kuchni. Są to rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli rzeczywiście masz szczęście spędzić weekend walentynkowy w prawdziwym paryskim mieszkaniu!

  1. Tradycyjnie paryskie kuchnie są odseparowane od reszty mieszkania. Chociaż nieco się to zmienia, paryżanie na ogół nie mają otwartych kuchni ani nie jedzą w kuchni. W rzeczywistości, gdy paryski gospodarz imprezy obiadowej, praca przygotowawcza jest uważana za nieżyczliwą i trzymana z dala od widoku gości. To także wielkie faux paux dla gościa, aby nawet rozważyć mycie naczyń dla gospodarza, ponieważ wymagałoby to przyjścia do kuchni i zobaczenia bałaganu. Paryżanie wolą, abyś pomyślał, że kolacja przyszła do stołu, bez wysiłku, prawie magicznie.
  2. Paryskie kuchnie robią znacznie więcej przy znacznie mniejszej powierzchni. Paryżanie wyciskają wszystko, co mogą, do maleńkiego pokoju, często jednego z najmniejszych pokoi w paryskim apartamencie. Jest o wiele mniej miejsca na blacie, ale wszystkie typowe urządzenia (lodówka, piekarnik, zasięg), a nawet pralka i suszarka cudownie wciskają się pod blatem. Im mniej miejsca, tym mniej światła, ale paryscy kucharze wciąż udają się na takie bajeczne posiłki, nigdy nie wyobrażali sobie, że są wymyśleni w przestrzeni kosmicznej..
  3. Paryskie kuchnie są codziennie napełniane super świeżymi produktami dzięki małym lodówkom. Pełnowymiarowe (amerykańskie) lodówki są mniej powszechne w Paryżu. Jasne, są wyjątki, ale ogólnie rzecz biorąc, lodówki są o połowę mniejsze od amerykańskiej lodówki. Mniej miejsca w lodówce i obfitość codziennych rynków to codzienne zakupy spożywcze, świeża żywność, produkty i dużo świeżego sera.
  4. Paryżanie przeżywają mniej gadżetów. Nie znajdziesz kuchenki mikrofalowej w każdej kuchni (chociaż są one obecnie obecne w większości), ale trudno będzie ci znaleźć utylizację śmieci, kostkarkę do lodu lub ekspres do kawy kroplówki. Kto i tak potrzebuje gadżetów, kiedy są te wszystkie świeże warzywa, owoce i chleb. Wspomniałem też o serze?

Dzięki Maggie! Rzuć okiem na stronę Haven in Paris (dużo więcej słodyczy do oczu!):

• Przystań w Paryżu

Czy spędziłeś czas w Paryżu, gotując w paryskiej kuchni? Czym różni się od twoich doświadczeń w innych miastach?

Osobiście bardzo doceniam posiadanie pralki i suszarki w kuchni, która wydaje się być znacznie bardziej powszechna w Europie. Szczerze mówiąc, ma to dla mnie sens i było to bardzo wygodne!

Związane z: Wycieczka po kuchni: Paendę Caillat’s Splendid Paris Kitchen

(Zdjęcia: Haven w Paryżu)