(Image credit: anderm / Shutterstock)

Zdarzyło się to nam wszystkim: animowany gest przewraca kieliszek do wina na stole, upuszczasz butelkę sosu sałatkowego, albo pusta butelka piwa zupełnie nie trafia do kosza. Potłuczone szkło wszędzie!

Czyszczenie elementów, które widzisz, jest łatwą częścią. Najtrudniejszą częścią są te małe małe odłamki, których możesz nie zauważyć, dopóki nie dotknie ich bosej stopy, ouch! Oto cztery proste sposoby na zbieranie wszystkich pozostałych elementów.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to ostrożnie podnieść większe kawałki potłuczonego szkła, które możesz zobaczyć. Następnie wypróbuj jedną z tych czterech metod, aby podnieść małe kawałki, które są trudne do zobaczenia:

1. Ziemniak – Chwyć surowe kiełki lub naprawdę inne większe warzywa korzeniowe, pokrój je na pół, a następnie przyciśnij połówki do szklanki.

  • Czytaj więcej: Rozbite szkło w zmywarce? Użyj ziemniaka, aby złapać wszystkie odłamki!

2. Kromka chleba – Kawałki szkła będą wbijały się w miękką kromkę chleba, a także mają ładną, szeroką powierzchnię do pokrycia dużej powierzchni ziemi.

3. Taśma – Nie jest to niespodzianką, ale taśma po prostu dobierze te małe szklane kawałki. Użyj najgrubszej, najszerszej taśmy, jaką możesz znaleźć, aby uniknąć skaleczenia się – opakowanie i taśma klejąca działają naprawdę dobrze.

4. Wilgotny ręcznik papierowy – Złóż kilkakrotnie ręcznik papierowy, a następnie zwilż go przed wciśnięciem w odłamki szkła. Upewnij się, że jest złożony na tyle gruby, że kawałki nie przejdą przez papier.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące zbierania potłuczonego szkła??