Jak zrobić No-Cook, No-Churn, 2-składnikowy lody

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz robić domowej roboty lody, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, ważne jest, abyś to wiedział – nie ma jednego sposobu na ubicie tego słodkiego smakołyku. W zależności od rodzaju wytwarzanych lodów i osobistych preferencji, masz do wyboru cztery różne bazy do przygotowania deseru.

Baza lody jest tam, gdzie wszystko się zaczyna. Jest to płynna mieszanina składników, które ostatecznie zostaną uformowane i przetworzone w chłodne, kremowe lody. Istnieje kilka różnych sposobów na ożywienie tego magicznego deseru.

Który jest twoim ulubionym?

4 podstawy, które warto wiedzieć o przygotowywaniu lodów

1. Baza Custard

Ta klasyczna baza lodów jest zasadniczo taka sama, jak przyrządzenie domowego puddingu lub kremu. Polega na gotowaniu żółtek wraz ze śmietaną i cukrem oraz przygotowuje lody o bogatym smaku.

  • Jak zrobić klasyczny lody w domu

2. Baza w stylu filadelfijskim

Podstawę wykonano z kremu, cukru i aromatów. Nie potrzeba tu jaj. Zamiast tego zawartość tłuszczu pochodzi wyłącznie ze śmietanki. Niektóre przepisy wymagają podgrzania składników, aby cukier się rozpuścił, podczas gdy tak wielu innych pomija gotowanie i idzie prosto do ubijania. Lody w stylu filadelfijskim są delikatne i gładkie, z mniejszym bogactwem niż lody na bazie kremu.

  • Spróbuj tego! Lody w stylu filadelfijskim

3. Podstawa wolna od jaj

Ta baza została spopularyzowana przez Jeni Britton Bauer’s Jeni’s Splendid Ice Creams w domu. Jak sama nazwa wskazuje, ta baza pomija jaja (podobne do Filadelfii), ale polega na skrobi kukurydzianej jako zagęszczaczu, a także niewielkiej ilości kremowego sera dla bogactwa i gładkiego ciała. To moja ulubiona baza; jest niezawodny i robi niesamowite lody.

  • Jak zrobić lody bez jaj

4. Baza bezchmurności

W przeciwieństwie do pozostałych trzech baz, ten nie wymaga gotowania, ani nie wymaga urządzenia do robienia lodów. Mocny krem ​​wraz ze słodzonym skondensowanym mlekiem (oba o wysokiej zawartości tłuszczu mleka) są powszechnymi składnikami tego mrożonego deseru. Skondensowane mleko działa jak gruba podstawa, a krem ​​jest ubijany i składany, aby dodać lekką, przewiewną teksturę.

  • Jak zrobić No-Cook, No-Churn, 2-składnikowy lody