Jak tworzyć staroświeckie paski dat

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Daty to słodzik energetyczny. Nie tylko są naturalnie bogate w cukier i błonnik, ale ich słodkość ma również wyraźny karmelowy smak, którego po prostu nie można powtórzyć. Jednakże, jeśli chodzi o zastąpienie dat cukru białego w gotowaniu i pieczeniu, zwykła zamiana jeden-na-jeden nie zawsze jest możliwa. Ale daty można zmanipulować w kilka form przyjaznych do pieczenia i zastąpić biały cukier wszystkim, od sałatkowego do ciastek. Oto trzy najlepsze sposoby zastąpienia cukru białego datami.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

1. Spróbuj cukru Data.

Data cukru składa się z odwodnionych daktyli, które są rozdrobnione do granulowanej, podobnej do cukru konsystencji. Ponieważ do produkcji cukru wykorzystywane są całe, pestkowe daktyle, ich włókna pozostawiają drobny pył na cukier, który nie rozpuści się w gorących płynach lub wypiekach. Ma słodki, podobny do toffi smak, który jest bardziej zniuszony niż brązowy cukier, chociaż ma podobny wygląd.

Możesz użyć cukru z datownika jako zamiennika dla cukru granulowanego lub brązowego w przepisach na pieczenie, ale z wyższą ceną niż zwykły cukier, zaoszczędzisz sobie na specjalne okazje..

Spróbuj cukru na randce w pocieraniu do wieprzowiny lub kurczaka, gdzie jego karmelowy smak naprawdę może świecić tylko niewielką ilością; upiecz w prostych ciasteczkach, gdzie naprawdę możesz spróbować swoich niuansów i skorzystać z dodatkowego błonnika; lub użyj cukru na randkę jako dodatku do muffinek lub porannej owsianki lub dodaj karmelowy kolor na szczyt swojego ulubionego ciasta.

Czytaj więcej: What’s Date Sugar i jak tego używasz?

2. Używaj nieprzetworzonych dat.

Poprosiłem Laurę Wright, autorkę “The First Mess” o jej doświadczenie w pieczeniu z datami: “Często pracuję z randkami, ale zazwyczaj w surowych deserach i przekąskach lub smakołykach” – mówi.

Ponieważ daty są bogate w błonnik i naturalnie lepkie, można je mieszać w segregatorach na ciastka i batoniki lub zamieniać w karmel. Działają dobrze jako słodzik do koktajli i sosów sałatkowych, które również zostaną zmieszane.

Zdobądź przepis: Jak zrobić datowane karmelki

3. Przygotuj syrop z datą.

Możesz zamienić daty w syrop – prawdziwy syrop, który polega na gotowaniu dat i zmniejszaniu ilości cieczy aż do uzyskania konsystencji miodu. To trochę pracy, ale surowe produkty (wykonane w wysoko sproszkowanym mikserze z czystą wodą) nie będą go przycinać do pieczenia.

Do wypieku należy użyć syropu o niższej wartości przy zamianie granulowanego cukru – stosunek 2/3 szklanki syropu na każdą 1 filiżankę cukru – i mniej płynu w recepturze. Lub po prostu zastąp miód, syrop klonowy lub melasę syropem z dat w recepturach do pieczenia, aby uzyskać karmelowy smak, który mogą nadawać tylko daty..

Zdobądź przepis: Jak zrobić syrop z datą