(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

W ten weekend byłem w połowie montażu składników na żółty tort, kiedy zdałem sobie sprawę, że zapomniałem przygotować masło do zmiękczenia. Jeszcze raz. Trzymam pałeczki masła, które używam do pieczenia w zamrażarce, więc ustawienie ich, aby zmiękczyć je z wyprzedzeniem, zajmuje trochę więcej przewidywania niż zwykle wydaje mi się, niestety. Na szczęście mam kilka sztuczek w rękawie, aby szybko zmiękczyć masło, gdy zapominam o planowaniu z wyprzedzeniem.

3 Szybkie i łatwe metody do zmiękczania masła

Kiedyś roztapiałem masło w kuchence mikrofalowej, ale nie podoba mi się, jak to często pozostawia masło chłodne na zewnątrz i roztopione w środku. Roztopione masło, w przeciwieństwie do samego “zmiękczonego” masła, może również nadawać ciasteczkom i różnym teksturom inną konsystencję.

Zamiast tego, istnieje wiele lepszych metod zmiękczania twardego masła w szczypcach, na przykład przycinanie go na małe kostki, ubijanie za pomocą wałka do ciasta lub umieszczanie go w ciepłej kąpieli wodnej. I pamiętaj, że masło jest oficjalnie zmiękczone i gotowe do użycia, gdy można je łatwo zgnieść między kciukiem a palcem wskazującym.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

1. Pokroić masło na małe kawałki.

Małe kawałki miękną znacznie szybciej niż cały patyk – zwłaszcza gdy są umieszczone w pobliżu pieca do podgrzewania.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

2. Wbij masło.

To świetny sposób na pozbycie się frustracji! Włóż masło do torby z zamkiem błyskawicznym i użyj wałka do ciasta lub tłuczka do mięsa, aby spłaszczyć masło (tak jak robimy, robiąc Kouign Amann). To zmiękcza masło, jednocześnie utrzymując go w chłodzie. Kilka minut na blacie i masło osiągnie temperaturę pokojową.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Ustaw masło na ciepłej kąpieli wodnej.

Jeśli naprawdę się spieszysz, wlej kilka filiżanek bardzo gorącej (tuż poniżej wrzącej) wody do podwójnego kotła lub rondla z wbudowaną metalową miską. Umieść masło na łaźni wodnej i pozwól się zmiękczyć. Miej oko na to, aby masło nie zaczęło się topić.

Twoja kolej: Masz dobry pomysł na szybkie zmiękczenie masła?