Pierś z indyka Apple, Pecan i Brie

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jeśli Święto Dziękczynienia jest świętem na małą skalę, gotowanie całego indyka dla kilku osób wydaje się przesadą. Nie musisz opuszczać indyka – po prostu przemyśl swoją strategię gotowania. Oto trzy sposoby dania Turcji tego Święta Dziękczynienia bez gotowania całego ptaka.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

1. Klasyczna pieczona pierś z indyka

Jeśli główną atrakcją kolacji z okazji Święta Dziękczynienia są cienkie plasterki indyka z sosem, nie szukaj dalej niż tradycyjna pieczona pierś z indyka. Ten krój zapewnia delikatne białe mięso, z prostym, bezdusznym pieczeniem, które nie wymaga przewracania. Jedna pierś z indyka wystarcza zazwyczaj na cztery do sześciu, z dużą ilością ocieków na sos.

Uzyskaj przepis: Jak gotować pierś z indyka: Najprostsza, najłatwiejsza metoda

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

2. Faszerowana pierś z indyka

Jeśli wierzysz, że Święto Dziękczynienia nie jest kompletne bez ugotowanego farszu wewnątrz Turcji, mam dobrą wiadomość: nie wymaga gotowania całego ptaka. W przypadku mniejszych uroczystości pierś z indyka w kształcie maślanego i nadziewanego pomoże osiągnąć podobne rezultaty. Jeśli kiedykolwiek przygotowałeś nadziewaną pierś z kurczaka, to łączy się w podobny sposób – to tylko większy kawałek mięsa.

Uzyskaj przepis: Pierś z indyka Apple, Pecan i Brie

(Image credit: Lauren Volo)

3. Duszone nogi indycze (zwane też One-Pot Thanksgiving Dinner)

Jeśli chodzi o ciemne mięso w Święto Dziękczynienia, spraw, aby tegoroczna kolacja była poświęcona nodze z indyka. Pałki i uda to ostrzejsze cięcie ptaka niż chude mięso z piersi oraz te, które szczególnie nadają się do duszenia. Niskie, powolne gotowanie sprawia, że ​​mięso staje się tak delikatne, że opada z kości za dotknięciem widelca. Weźmy pod uwagę to jednogarnkowe kolacje, które dostarczają wszystkiego, co chcesz zjeść w Święto Dziękczynienia, bez smakowania jak tradycyjny posiłek.

Uzyskaj przepis: Holenderski piekarnik duszony w Turcji