Potężny bakłażan jest kochany i uwielbiany przez wielu – to znaczy, dopóki nie ugryzniesz gorzkiego. Na szczęście jest kilka rzeczy, które można zrobić, by oswoić gorzki bakłażan.

Dlaczego oberżyny mogą być gorzkie

Podczas gdy większość bakłażanów w tych dniach jest hodowanych, by być mniej gorzka, co pewien czas możesz dostać taki, który jest. Przyczyna tego jest prawdopodobna, ponieważ jest stara. Młode, świeże bakłażany kupowane na targu są rzadko gorzkie, ponieważ są świeżo zrywane. Im dłużej bakłażan usiądzie po zebraniu, szanse na to, że się gorzko rosną, dlatego Twoja najwyższa szansa na zakup gorzkiego warzywa jest w sklepie spożywczym, zwłaszcza poza sezonem, kiedy jest wysyłany z daleka i nie masz pojęcia jak długo siedzi.

Co zrobić, jeśli tak się stanie? Oto trzy wskazówki.

3 sposoby na uspokojenie gorzkich roślin oberżyny

1. Sól to.

Najbardziej wypróbowana i prawdziwa metoda pozbywania się goryczy jest przedmiotem gorącej debaty. Niektórzy twierdzą, że tak naprawdę nie wyciągają goryczy, ale po prostu maskują nasze postrzeganie tego. Niezależnie od tego, posypanie dużą ilością soli nad plastrem lub kostkami bakłażana przed ich ugotowaniem powoduje wydzielenie części wilgoci i zmniejsza gorycz. Pozwolić im usiąść na około godzinę, a następnie lekko spłukać część soli przed gotowaniem.

2. Namoczyć w mleku.

Jest to kolejna powszechna praktyka, którą wielu przeklina, ale jest mniej znana. Moczyć plastry lub kostki bakłażana w mleku przez około 30 minut przed gotowaniem. Mleko nie tylko łagodzi gorycz, ale w rzeczywistości sprawia, że ​​oberżyny są wyjątkowo kremowe, ponieważ warzywa działają jak gąbka i wchłaniają dużą ilość mleka w jego ciele..

3. Wyłóż nasiona.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na wysolenie lub moczenia, zawsze możesz po prostu odciąć nasiona. Nasiona mają tendencję do utrzymywania większości goryczy, a starsze bakłażany mogą mieć mnóstwo nasion. Odetnij wewnętrzny rdzeń nasion i złagodzić gorycz.