(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Jeśli chodzi o gotowanie ryżu, dostępnych jest wiele opcji. Możesz wybrać wypróbowaną i prawdziwą metodę kuchenną lub bardziej ręczne podejście za pomocą kuchenki do gotowania ryżu lub szybkowaru elektrycznego. Ale najprostsze i najłatwiejsze podejście dotyczy Twojego piekarnika.

Niezależnie od rodzaju gotowanego ryżu – ryżu długoziarnistego, krótkoziarnistego, białego, brązowego lub dzikiego – wszystko można ugotować w piekarniku. Ta metoda działa we wszystkich odmianach, a proces nie różni się tak naprawdę od gotowania ryżu na kuchence.

Czytaj więcej: Jak zrobić łatwy brązowy ryż w piekarniku

Być może już to robisz. A jeśli nie robisz tego, to jest w porządku – nie ma czasu jak teraźniejszość. Niech to będzie rok, w którym spróbujesz i ugotujesz swój ryż w piekarniku.

1. Jest to praktyczna, niezawodna metoda.

W przeciwieństwie do ryżu gotowanego na płycie grzejnej, która jest ogrzewana od samego dołu, ryż gotowany w piecu uzyskuje równomierny, stały przepływ ciepła ze wszystkich kierunków. Oznacza to, że ryż gotuje się równomiernie na całej patelni, bez ryzyka przypalenia dna garnka. To naprawdę niezawodny sposób gotowania, który nie może być łatwiejszy.

Czytaj więcej: Jak zrobić prosty pilaf ryżowy

2. Zwolnienie miejsca na płycie kuchennej.

Gotowanie ryżu w piekarniku to odpowiedź na zwolnienie miejsca na kuchence. Jeśli reszta obiadu gotuje się w piekarniku, skorzystaj z tego, że jest już rozgrzana i dodaj tam swój ryż.

Posiłek w piekarniku

  • Kurczak i ryż dziki piec
  • Pilaf z szafranu
  • Warzywo Biryani Rice

3. Wynik końcowy jest jeszcze bardziej puszysty.

Oprócz lokalizacji, duża różnica między ryżem do pieczenia a ryżem gotowanym na parze to ilość potrzebnego płynu do gotowania. Gotowanie ryżu w piekarniku wymaga mniej wody, wraz z łyżką roztopionego masła lub oliwy z oliwek (opcjonalny krok na płycie kuchennej). Może wydawać się mały, ale te dodatki przekładają się na jeszcze gęstszą partię ryżu.

Zmieniające się proporcje ryżu do wody

  • Jak gotować ryż w piecu
  • Jak gotować brązowy ryż
  • Jak zrobić łatwy brązowy ryż w piekarniku