Nie wiem jak ty, ale kiedy myślę o śniadaniu, często myślę o słodkich płatkach, naleśnikach, grzankach z dżemem. Oczywiście, ja też wybieram jajka i kiełbaski lub bekon w weekendy, ale wspólnym mianownikiem jest to, że nie ma żadnych warzyw.

I nie jestem sam. Google “śniadanie z warzyw amerykańskich” i nie dostaniesz receptur – dostaniesz dziesiątki artykułów opłakujących naszą skłonność do codziennego spożywania cukru każdego ranka i zapominasz o tej bardzo ważnej grupie żywności.

Ale kiedy odkładamy warzywa o godz. 00:00, jest to olbrzymia, stracona okazja, aby uzyskać kolejną, zawsze ważną, służbę dla nich w naszych ciałach. Problem polega na znalezieniu czasu na przyrządzanie ich. Tak więc, wiedząc, jak poranne i chaotyczne poranki mogą się wydarzyć, przeszukałem mroźne jadłodajnie w kilku sklepach spożywczych, aby znaleźć najlepsze, mrożone opcje śniadaniowe, które pakują warzywa, niskokaloryczne uderzenie.

Było wiele rzeczy, które można było przeczesać: kategoria mrożonego śniadania wybuchła w ostatnich latach, wykraczając daleko poza hash brązowe i gofry do fritatt, miseczek, okładów i dziesiątek kanapek. Według Instytutu Technologów Żywności “Produkty śniadaniowe stanowią trzy najszybciej rozwijające się kategorie w sektorze spożywczym”. I “Około 80 procent konsumentów je mrożone produkty śniadaniowe.”

Gdy je przeglądałem, zauważyłem, że smaki nie zbaczają daleko poza meksykańską lub klasyczną Americanę, a częściej niż każda z nich ma tę samą formułę: jakąś formę białka (jajka, kiełbasa, szynka) zmieszaną z jakimś prostym karbem (bułeczki, ziemniaki) plus ser. “Zdrowe” opcje dodają całe bułeczki do bułeczek i zamiast jaj pełnych stosuje się białka. Ale wydają się również zmniejszać wielkość porcji do 3 lub 4 uncji, aby numery wyglądały dobrze – i obawiałem się, że nie było mowy, że 4 uncje jedzenia zapełnią mnie do lunchu.

Ale znalazłem kilka opcji, które wypełniały, kładły nacisk na warzywa, zapewniały zdrowe uderzenie białka i nie były ciężkie na tłuszcz nasycony, sód lub dodatki. Oto dwa mrożone produkty śniadaniowe, które naprawdę rozpoczęły mój dzień wolny od prawej stopy.

(Image credit: Target)

Najlepsza ręczna opcja: Good Food Made Simple Sriracha Scramble Burrito

Zauważyłem burritos na śniadanie w Target i byłem pod wrażeniem listy składników, która była tak prosta, że ​​mogłaby przejść na domowe. Wersja Sriracha łączy białka jajek i czarną fasolę z salsą pomidorową, słodkimi ziemniakami, szpinakiem i awokado – wszystko opakowane w pszeniczną tortillę. To tęcza warzyw, ożywiona odrobiną cheddara i hitem pikantnej Srirachy. Mogłem jeść to burrito codziennie.

Jeden burrito o sześciu uncji ma 315 kalorii, 9 gramów tłuszczu, 4 gramy cukru, 440 miligramów sodu, 12 gramów białka i 5 gramów błonnika.

(Image credit: Instacart)

Najlepsza miska: doktor Praeger’s Egg Whites i Kale Breakfast Bowl

Obraz na pudełku w rzeczywistości pomniejsza ilość kapusty, jaką dostajesz w tej misce, którą znalazłem w Whole Foods. Było mnóstwo zielonych liści, co mnie uszczęśliwiło, ponieważ moim celem było zjedzenie prawdziwej porcji warzyw. Pieczone ziemniaki, cebula i papryka podawały pikantny, śniadaniowo-y kontrapunkt. Ledwo mogłem skosztować sera, więc oszukałem i dodałem tylko jedną łyżkę posiekanego cheddara. To wszystko, co musiało być naprawdę całkiem dobre. A kiedy dodałem odrobinę sosu Chipotle Tabasco, posiłek stał się wręcz pyszny.

Jedna 198-gramowa miska (prawie 7 uncji) ma 200 kalorii, 8 gramów tłuszczu, 2 gramy cukru, 510 miligramów sodu, 12 gramów białka i 3 gramy włókna.

Jakie jest twoje ulubione ciężkie, wegańskie śniadanie??