(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Pierś z kurczaka jest solidnym zszywaczem na nocnym stole obiadowym i nie bez powodu: Szybko się przygotowuje i bez końca dostosowuje się. Te 15 przepisów potwierdza ten punkt. Pasują do każdego nastroju – bez względu na to, czy masz ochotę na zupę, smażyć, sałatkę, czy pizzę – i błyskawicznie połączą się bez problemów.

1. Kurczak miodowo-czosnkowy w sosie pomidorowym

Ta nęcąca w stylu tajskim mieszanka jest wyjątkowo pikantna, po prostu słodka w dotyku i wypełniona kolorowymi warzywami.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

2. Jak gotować pierś z kurczaka w Instant Pot

Twój Instant Pot jest idealnym narzędziem do gotowania soczystych piersi z kurczaka, kiedy jesteś naprawdę spragniony czasu. Możesz wycelować w solidnego, ale soczystego kurczaka w kostkę lub pozwolić mu trochę dłużej gotować dla delikatnego rozdrobnionego kurczaka.

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

3. Ranch Okłady z kurczaka

To, co wyróżnia ten przepis, to to, że unika butelki opatrunku na ranczo na szybką, domowej roboty wersję, która rozświetlają świeże zioła i przyprawiona greckim jogurtem.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

4. Porąbana sałatka z grilla z kurczaka

Ta sałatka wymaga gotowanej piersi z kurczaka, więc jest to świetny sposób na wykorzystanie resztek ostatniej nocy – wrzuć mięso do sosu barbecue i nowe życie.

(Image credit: Lauren Volo)

5. Chleb francuski Pesto z kurczakiem

Kiedy zaczyna się nuda piersi z kurczaka, pizza jest świetną odpowiedzią. Ten jest pokryty pesto, wypełniony mozzarellą i wykończony kawałkami kurczaka i soczystymi pomidorami cherry. Zerwanie trwa krócej niż 20 minut!

(Image credit: Lauren Volo)

6. Pierogi z kurczaka czosnkowego Jacques’a Pépin

Sekretem tego zmieniającego gry kurczaka jest mąka Wondra, wyjątkowo drobna mąka, która zapewnia lekką i chrupiącą skórkę.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

7. Pijany kurczak i grzyby

Białe wino pomaga zmiękczyć mięso, jednocześnie nadając smak w tym szybkim, ale wymyślnym obiedzie. Jest świetny na wszystko, od spaghetti po ryż, a nawet na własną rękę.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

8. Jak zrobić nadziewane piersi z kurczaka

Podczas gdy nadziewana pierś z kurczaka może wydawać się wybredna na zajęty tydzień, co czyni ją całkiem prostą. Bonus: Kurczak gotuje szybciej i równomiernie w ten sposób.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

9. Łatwa zupa z kurczaka z kurczakiem

Piersi z kurczaka są wrzucane do zupy, zanim zostaną posiekane i ponownie zamieszone. Dzięki temu pozostaną one wyjątkowo wilgotne i podniosą cały smak z bulionu.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

10. Pieczony kurczak z parmezanem

Jest to prosty obiad z piersi kurczaka, z którym cała rodzina może się łatwo zgodzić. Warto też zrobić coś ekstra w kanapkach i sałatkach na tygodniowe obiady.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

11. Łatwy kurczak Bruschetta

Wieprzowina z bruschettą na ten świeży obiad z kurczaka może być zrobiona poprzedniej nocy – po prostu pozwól mu dojść do temperatury pokojowej przed użyciem.

(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

12. Paluszki z kurczaka migdałowo-skorupowe z dipem jogurtowo-ziołowym

Skórka z mąki migdałowej nie tylko utrzymuje te wyjątkowe paluszki z kurczaka bezglutenowe, ale także dodaje smaku orzechowego.

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

13. Chicken Parm and Pasta Skillet

Ten przepis służy dwóm, ale w razie potrzeby można go z łatwością podwoić – wystarczy użyć dużej patelni, aby zamiast tego ugotować kurczaka i makaron.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

14. Kurczak i sałatka Veggie Pesto

O ile warto poświęcić kilka dodatkowych minut, aby zrobić pesto dla tej sałatki, jeśli jesteś naprawdę chrupiący na czas, rzeczy ze sklepu z pewnością można zastąpić.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

15. Jednorazowe bbq Burrito z kurczakiem

Nakarm te pocieszające miski z burrito z kurczaka z dowolnymi rzeczami, ale proponujemy pokrojone w kostkę awokado i lalki z salsy i kwaśnej śmietany.