(Źródło zdjęcia: Cravy Cravy)

Myślę, że to jasne, że mamy tutaj obsesję na punkcie kalafiora w Kitchn. Zamieniliśmy go w ryż, tłuczone “ziemniaki”, skorupę pizzy, zupę, macę i ser, tacos, owijki sałatkowe i wiele innych, ale nasz ulubiony sposób na zjedzenie go może być po prostu w formie kęsa. Oto 10 sposobów, aby urozmaicić ulubione ulubione warzywa z floretem.

(Źródło zdjęcia: The Kitchn)

1. Czosnek miodowy Pieczony kalafior Ukąszenia z chęci Kirbiego

Te ukąszenia z “Żądzy Kirbiego” są pokryte sosem miodowo-czosnkowym, z którego otrzymuje srirachę. Są wrzucane z prażonymi panko breadcrumbs, upieczone do chrupkiej perfekcji i zwieńczone świeżo siekanymi scallionami.

(Image credit: Diethood)

2. Lepkie kawałki kalafiora sezamowego od Diethood

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten przepis, musiałem zrobić podwójne ujęcie, ponieważ wyglądają dokładnie tak, jak skrzydła kurczaka bez kości. Podobnie, gdy jesz swoje ulubione skrzydełka, będziesz chciał mieć dużo serwetek pod ręką, aby podsmażać słodki sos.

(Image credit: Damn Delicious)

3. Parmezański kalafior gryzie od cholernie pysznego

Najprostszym sposobem na oszukiwanie wybrednych zjadaczy w kochającym kalafiorze jest wrzucenie go do panko i parmezanu i szybkie smażenie. Autor przepisu w Damn Delicious sugeruje podawanie tych ugryzień stronie rancza – jakby nie były wystarczająco nieodparte.

(Image credit: Cooking With Cocktail Rings)

4. Crispy Buffalo Cauliflower Ugryzienie od gotowania z pierścieniami koktajlowymi

Nie musisz być wegetarianinem, aby zakochać się w skrzydłach kalafiora Buffalo. W rzeczywistości nawet miłośnicy mięsa woleć te chrupiące, chrupiące, pikantne kawałki. Sprawdź tę teorię w ten weekend i zgłoś się ponownie.

(Image credit: Half Baked Harvest)

5. Sriracha Buffalo Kalafior Bites from Half Baked Harvest

Te ukąszenia Buffalo są pieczone zamiast smażone, co sprawia, że ​​są trochę zdrowsze. Autor przepisu zaleca podwojenie przepisu na sos, ponieważ jest po prostu to dobrze.

(Image credit: Wry Toast Eats)

6. Extra-Crispy Honey Teriyaki Kalafior Bites z Wry Toast Eats

Czy zauważyłeś tutaj formułę? Chrupiący kalafior + sos = perfekcja? Jeśli jesteś kurczakiem sezamowym lub fanem General Tso, ułóż je i podawaj na ryżu i brokułach. Oto wskazówka: te zamrożenia naprawdę dobrze.

(Image credit: Deliciously Ella)

7. Bang Bang Kalafior z słodko-ostrym sosem z Deliciously Ella

Na przełomie wydarzeń te kwiatuszki są pokryte pałeczkami mleka migdałowego, brązowej mąki ryżowej i przypraw. Słodko-pikantny sos stanowi doskonałe uzupełnienie kalafiora z czystego płótna.

(Image credit: Half Baked Harvest)

8. Pikantne sery z kalafiora Ugryź z rankiem Tahini z Half Baked Harvest

Half Baked Harvest uderza ponownie z tymi pieczonymi ukąszeniami Cauli. Zamiast sosu na bazie majonezu, podawane są z kremowym dressingiem tahini. Najlepszą częścią jest roztopiony ser, który zapieka się w ukąszenia.

(Źródło obrazu: bieganie do kuchni)

9. Sól i ocet Kalafior z popcornu z biegania w kuchni

Ten autor przepisu jest na coś, nazywając te ukąszenia “popcornem”. Jak tylko zrzucisz jeden z tych kwaśnych i słonych przekąsek, nie będziesz mógł przestać – a prawdopodobnie będziesz chciał mieć własne wiadro pełne.

(Źródło: sól i lawenda)

10. Pieczone kalafiory z dipem mięty z soli i lawendy

Gwiazdą tego pieczonego dania jest dip mięty. Wystarczy wymieszać mayo, śmietanę, sok z cytryny, sól, pieprz i świeże liście mięty, aby uzyskać chłodną i odświeżającą stronę.

Jaka jest twoja ulubiona recepta na ugryzienie kalafiora?