(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

Robienie sosu od podstaw jest prawie tak szybkie i łatwe, jak potrząsanie butelką zakupioną w sklepie, a smak jest wykładniczo lepiej niż nawet najbardziej “wykwintny” słoik sosu z sera pleśniowego. (Czy mogę tylko powiedzieć, że domowe ranczo jest jedynym powodem, aby zjeść dzisiejszą sałatkę?)

Jak zrobić podstawowy winegret

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Łatwiej jest zrezygnować z kupowania butelkowanych opatrunków, gdy nie musisz nawet sprawdzać recepty przed wstrząśnięciem dzisiejszej sałatki.

Czy masz na sobie sos do sałatek (lub dwa)? Nie tylko super-podstawowy, super-niezbędny vinaigrette, ale coś, co naprawdę zachwyca Cię w każdy weekend?

Mamy kilka przepisów kulinarnych, które ze względu na ich całkowicie klasyczny charakter (cezar, włoski) lub ich prostotę (tahini miso) zasługują na to, by być znanym z serca. Ta lista zaczęła się od zaledwie pięciu, ale wzrosła, ponieważ zakochujemy się w innych.

Ale najpierw, jak zrobić wspaniałą sałatkę bez przepisu w ogóle

Zanim jednak zanurzymy się w naszych ulubionych, wróćmy do tego winegret i porozmawiajmy o ubiorze sałatki bez żadnego przepisu. Najbardziej podstawowym sposobem na prawdziwy smak sałatki jest rzucenie go lekko z dobrą oliwą z oliwek, a następnie wyciśnięcie odrobiny cytryny lub skropienie go octem balsamicznym. Wrzucić z dużą ilością soli i pieprzu, które często są zbyt zaniedbane w sałatkach, a ty masz pyszną sałatkę z boczkiem. Zioła sprawią, że będzie o wiele lepiej.

Więcej filozofii sałatkowych: Jak zrobić lepszą boczną sałatkę

Tak więc, po opanowaniu niezwykle prostego i klasycznego sposobu ubierania sałatki, mamy tutaj 10 dressingów, które naszym zdaniem zasługują na miano serca.

10 sosów sałatkowych do poznania na pamięć

  1. Doskonały sos sałatkowy Caesar: Sałatka Cezara to uczta – zwłaszcza z romaine (świeże lub z grilla) i doskonały sos cezara. (Unikanie jajek? Wypróbuj tę łatwą egierską wersję.)
  2. Ocet balsamiczny: Klasyczny balsamiczny vinaigrette – ten, który chcemy wstrząsnąć w słoiku i zostawić w naszych lodówkach na szybkie i łatwe sałatki.
  3. Quick Ranch Dressing: Klasyczny sos, o wiele lepszy, gdy domowej roboty. Majonez i maślanka, szczypiorek i mięta, jeśli jesteś skłonny.
  4. Kremowy dressing z niebieskiego sera: Ten soczysty, błękitny ser smakuje, wszystko domowej roboty, ale równie dobre do zanurzania selera i skrzydełek w sałatkę.
  5. Włoski sos sałatkowy: Bardziej włosko-amerykański niż Old World, ten opatrunek zastępuje tę butelkę Krafta, z którym dorastaliśmy.
  6. Sos z makow sałatkowych: Żądasz tej pysznej wiosennej sałatki ze szpinaku truskawkowego? To jest sos, który chcesz.
  7. Zielona opatrunku bogini: Ten kremowy, marzycielski, oh-tak-zielony dressing, który jest tak samo dobry jak na sałatkę.
  8. Dwuminutowy kremowy sos sałatkowy: Jeszcze łatwiejszy niż sos ranczo, ten niesamowicie prosty sos ma majonez i ziarnistą musztardę.
  9. Opatrunek na sałatkę z dwóch składników: Miso i cytrusów: Tylko dwa składniki jakoś stają się pikantne, słone i pikantne. To nie jest wcale łatwiejsze!
  10. Opatrunek z brązowym masłem o czterech składnikach: Ta ostatnia oprawa zrywa z oliwy z oliwek masło. A święta rukola, czy to dobrze!

Czy to są te opatrunki, które przyciągasz najbardziej? A może są inne, które lubisz używać do sałatek? Co możesz wymyślić, nawet nie myśląc o tym?