(Źródło zdjęcia: Guy Ambrosino)

Moja mantra do makaronu zawsze była taka, że ​​może to być pełnowartościowy, zrównoważony posiłek, jeśli zrobisz to w ten sposób. Nienawidzę tego, że węglowodan dostaje tak złego rapu, ponieważ, no cóż, jeśli załaduje się go z warzywami i zjada porcję odpowiednią dla siebie, jest to danie, z którego można czuć się dobrze. Te 10 receptur, które są bardziej roślinne niż makarony, dowodzą tego. Są pełne tak wielu kolorów i smaku, że będziesz chciał je zagłębić.

1. Makaron rynku rolników

Ten przepis jest naprawdę bardziej szablonowy: podsmaż wszystkie świeże warzywa i gotuj swój ulubiony kształt makaronu, zrób szybki sos z białego wina, podrzuć wszystko razem i zajrzyj do środka.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

2. Pan-pieczony makaron kalafiorowy z wędzonym sosem pomidorowym

To danie to więcej o dymnym, delikatnym kalafiorze niż kluski, dlatego właśnie to uwielbiamy. Możesz pominąć chrupiące prosciutto, jeśli chcesz zachować to bezmięsne, ale dodasz ładny, słony chrupnięcie, więc będziesz chciał posypać niektóre asiago lub Parm dla podobnego efektu.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

3. Makaron brokułowy Lemony

Ten prosty makaron jest nie tylko pełen brokułów, ale jest również wykończony filiżanką groszku, który jest mieszany na końcu, aby dodać nieco więcej koloru i potraw wegetariańskich.

(Image credit: Ghazalle Badiozamani)

4. Makaron z kapustą i kiełbasą

Kapusta była kiedyś słabsza w świecie wegetarianizmu, ale wydaje się, że w końcu dogonimy jej wielkość. Tutaj zwiędłe wstążki kapusty wkradają się do bałaganu jajecznych makaronów, aby dodać masę, teksturę i ziemisty smak.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

5. Orzo z karmelizowanymi jesiennymi warzywami i imbirem

Kale, słodkie ziemniaki, grzyby i cebula łączą siły w tym kolorowym makaronie z imbirem. Warto przyrządzić trochę więcej, bo resztki robią wspaniały lunch.

(Źródło zdjęcia: Andrea Monzo)

6. Grzybowa i czosnkowa kolacja spaghetti

Cały funt grzybów trafia na tę prostą kolację spaghetti, która nie tylko dodaje żywienia, ale także nadaje mu poważny smak umami.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

7. Broccolini, kiełbasa z kurczaka i Orzo Skillet

Ponieważ Orzo jest tak szybki w gotowaniu, jest świetnym pretendentem do prostej, jednokrotnej kolacji. Jeśli nie możesz dostać rąk na Broccolini, tę samą ilość różyczki z brokułów można łatwo zastąpić.

(Źródło zdjęcia: Eric Wolfinger)

8. Rigatoni z Winter Squash i Kale

Zarówno zimowy squash, jak i jarmuż mogą mieć tendencję do odczuwania ciężkości, jeśli nie są prawidłowo przyprawione. Tutaj duży plusk białego wina rozwiązuje ten problem, dodając kwasowości i jasności.

(Image credit: Diana Yen)

9. Makaron z ogolonymi brukselkami i pancettą

Ogolone brukselki i słony pancetta stanowią większą część tego spaghetti, a nie odwrotnie. Nie zapomnij skończyć każdej miski z posypką prażonych orzeszków piniowych na odrobinę maślanego kryzysu.

(Źródło zdjęcia: Kimberley Hasselbrink)

10. Kremowy zucchini Fettuccine

Ta odświeżona wersja klasycznego cięcia na masło i śmietankę i dodaje do kostki mnóstwo pokrojonych w kostkę cukinii nadających kolor i odżywianie do garnka.