(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Podczas gdy powolna kuchenka jest naprawdę przyjacielem wszystkich w kuchni, twierdzę, że jest to bardzo pomocne dla osób przestrzegających diety niskowęglowodanowej. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie najlepiej nadaje się do mielenia mięsa i przygotowywania zup i gulaszy, z których wszystkie stanowią dużą część stylu życia o niskiej zawartości węglowodanów. Możesz rzucić mostek w powolną kuchenkę przed wyjściem z domu rano i otrzymać nagrodę za nie tylko pocieszającą kolację, kiedy wrócisz do domu, ale także najprawdopodobniej wystarczającą ilość resztek mięsa do zjedzenia na lunch przez cały tydzień. Oto 10 przepisów, które kochamy.

1. Powolne kiełbaski do gotowania z papryką i cebulą

Klasyczna kombinacja kiełbasek, papryki i cebuli nie może być łatwiejsza do zrobienia, gdy używasz powolnej kuchenki. Ponieważ kiełbaski gotują nisko i wolno na wierzchu warzyw, nadają im pikantny smak, dzięki czemu są wyjątkowo smaczne.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

2. Wolno gotująca pierś z kurczaka z cytryną i czosnkiem

Ten prosty, ale pełen smaku kurczak z cytryną i czosnkiem można zjeść na wiele różnych sposobów. Ciesz się nimi jak jest, lub rozdrabnij mięso i podawaj je ponad ryżem kalafiorowym, a nawet kupą smażonych zielonych.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Slow Cooker Cream of Mushroom Soup

Jeśli wszystko, co wiesz o śmietanie z zupą grzybową to puszki, to zdecydowanie warto spróbować tego przepisu. Suszone porcinis zapewniają, że ta zupa jest bogata w umami, podczas gdy plusk sherry zapewnia odpowiednią ilość orzechowej słodyczy.

(Image credit: Diana Yen)

4. Ratatouille z powolnym gotowaniem

Ten klasyczny francuski gulasz warzywny to kolorowe danie warzywne, które nie będzie cię obciążać. Ciesz się nim samodzielnie lub traktuj jako dodatek i podawaj go razem z kurczakiem lub rybą.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

5. Mostek do szybkiego gotowania i cebula

Aby cieszyć się tą staromodną potrawą w najlepszym wydaniu, uczyń ją na dzień przed czasem, pozwól mu się ochłodzić w ciągu nocy i podgrzej ją następnego dnia. Smaki łączą się i danie staje się jeszcze bardziej kojące z noclegiem.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

6. Slow Cooker Boeuf Bourguignon

Podczas gdy ten klasyczny francuski gulasz wołowy zwykle wymaga popołudniowego gotowania na kuchence, ta wersja umożliwiająca trzymanie ręki w garści pozwala cieszyć się nią w dni, w których czas jest ograniczony.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

7. Jak zrobić łososia w wolnej kuchence

Najlepszą rzeczą, jeśli chodzi o gotowanie łososia w powolnym piecu, jest łatwe przygotowanie kilku funtów bez problemu – to bardzo przydatne, jeśli chcesz mieć je pod ręką na proste sałatki obiadowe przez cały tydzień.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

8. Wolno gotująca się zupa z kurczaka z kurczakiem

Pozostaw na końcu opcjonalnego dodatku gotowanego ryżu lub makaronu, aby uczynić z niego najsmaczniejszą zupę drobiową. Dodatkowo, ten przepis tworzy całkiem dużą porcję, więc możesz zamrozić połowę, aby cieszyć się innym dniem.

(Źródło zdjęcia: Karla Conrad)

9. Powolna kuchenka wieprzowa Vindaloo

Podczas gdy to pikantne danie indyjskie jest tradycyjnie podawane na ryżu, jest równie dobrze podawane na ryżu kalafiorowym, co zapewnia jego niską zawartość węglowodanów..

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

10. Wolno gotujący sos boloński

Oto kolejna ulubiona opcja, która jest o wiele łatwiejsza dzięki wolnej kuchence. Wrzuć sos z tłuczonym kalafiorem lub makaronem cukinii i pamiętaj, aby ułożyć go na tartym parmezanie.