Poza podsuwaniem BLT lub leżeniem obok kupy jajecznicy, może to być nasze ulubione użycie na bekonie. Dodaje tyle smaku do makaronu, dobrze łączy się z wieloma warzywami (zielony groszek, brokuły, dynia piżmowa), a jeśli posiekasz go na kawałki jako pierwszy kucharz w krótkim czasie.

Dodatkowo, pozostawia cały płynny tłuszcz na patelni, a wiesz, co to jest dobre: ​​podsmażanie cebuli, czosnku i warzyw. Następnie wystarczy trochę sera, może trochę śmietanki (mmm) i porcję świeżo ugotowanego makaronu.

Czy masz ulubione danie z makaronem bekonowym? Oto 10, które wyglądają bajecznie dla nas.

GÓRNY RZĄD:
• 1. Makaron z bekonem i parmezanem, od Tasty Kitchen via Dine and Dish. Bardzo podobny do karbonara, ale mniej egiptyczny, bardziej kremowy.
• 2. Makaron z ogolonymi brukselkami i Pancettą, z Kitchn. Cienkie małe wstążki pędów są pyszne; po prostu w boczku na pancettę.
• 3. Makaron squash, bekon i ser koziego z bazylią, z Kitchn. Tak, to są bardzo letnie składniki, ale kozi ser i boczek są świetne razem, więc wykorzystaj to jako punkt wyjścia. Możesz pominąć bazylię (a squash jest dość łatwy do znalezienia przez cały rok).
• 4. Makaron Carbonara od Pionierki. Oto recenzja Emmy o prostym, satysfakcjonującym daniu z bekonu.
• 5. Penne z Acorn Squash i Pancettą, z Kitchn. Miękkie kawałki dyni, chrupiące kawałki boczku – to może być nasz ulubiony makaron.

DOLNY RZĄD:
• 6. Makaron z jednego garnka z brokułami i boczkiem Rabe, od Codzienne jedzenie. Kolejne klasyczne połączenie-boczek i jasnozielone brokuły.
• 7. Tagliatelle z Kasztanami, Pancettą i Szałwią, od Smakosz. Czy jesteś fanem kasztanów? To jest pełne jesiennych smaków. Może być dobrym dodatkiem na Święto Dziękczynienia.
• 8. Ricotta Makaron z Fava Beans i Bacon, od Kitchn. Ułatw sobie z mrożonym zielonym groszkiem.
&bul; 9. Kremowy makaron z pomidorami, boczkiem i ricottą z Kitchn. Kolejny z szybkim, lepkim sosem ricotta.
• 10. Pieczony makaron z dyni i bekonu, od Gotowanie światła. Piękny pieczony makaron, który można zrobić z wyprzedzeniem!

Związane z: Włoski szablon przepis: makaron, mięso, warzywa i ser

(Zdjęcia: Kristen Doyle / Dine and Dish, Elizabeth Passarella, Emma Christensen, MarthaStewart.com, Romulo Yanes / Gourmet, Faith Durand, Becky Luigart-Stayner / Cooking Light)