(Źródło: Little Broken)

Wszystko, co chcę teraz zjeść, to zupa. Chcę ogrzać moje małe mieszkanie z dużą doniczką czegoś bulgoczącego i odżywczego, i chcę mieć przyjaciół w śnieżny dzień, żeby się z nimi podzielić. Możesz spróbować przekonać mnie, że chcesz zjeść tę zupę w lecie (tak, wiem, że istnieje gazpacho), ale zupa jest teraz najlepsza. Cieszmy się tym, gdy na ziemi jest śnieg.

Jeśli ty, podobnie jak ja, szukacie inspirujących przepisów, które pozwolą ci przetrwać zimowe miesiące, mam dobrą wiadomość. Poprosiłem 10 super-wspaniałych blogerów, aby podzielili się najpopularniejszymi recepturami na zupy na swoich blogach. Czas się zwinąć i znaleźć nowy ulubiony przepis.

(Źródło zdjęcia: Messy Fartuch Chelsea)

1. Crockpot Green Chile Chicken Enchilada Soup z Messy Fartuch Chelsea

To zdecydowanie nie jest mała zupa. Jest to skrzyżowanie chili z zupą i jest pełne kurczaka, fasoli i zielonych papryczek chilli. W tej zupie jest też trochę sera śmietankowego (niespodzianka!), Co sprawi, że będzie ona wyjątkowo kremowa i pyszna.

(Image credit: Gimme Some Oven)

2. Kremowa zupa tortellini z włoską kiełbasą z Gimme Some Oven

Mogłeś już wcześniej zobaczyć jakąś wersję tego przepisu na Pinterest i nie bez powodu. Ten przepis jest całkowicie pocieszające i pełne kiełbasy, makaronu i szpinaku. To rodzaj przepisu, który chętnie zabrałbyś do pracy w zimny dzień.

(Źródło: Little Broken)

3. Zupa z cheddarami z brokułów od Little Broken

Co takiego w tej klasycznej zupie jest tak pocieszające? Myślę, że to jest ser. Każdy pretekst do jedzenia sera, prawda? Ten przepis od Little Broken naprawdę głęboko zagłębia się w ten szczególny rodzaj komfortu.

(Źródło: Pływająca kuchnia)

4. Serek słodko-ziemniaczany, gruszkowy i porowy z przyprawionymi grzankami z pływającej kuchni

Ta wegańska zupa jest o równowadze. Otrzymuje słodycz gruszki, trochę kremu ze słodkich ziemniaków i mleka migdałowego, a także przyprawy z grzankami.

(Image credit: The Chunky Chef)

5. Slow-Cooker Zuppa Toscana z The Chunky Chef

Ta wolno-kuchenna wersja klasycznego Olive Garden uderza w żywność zimową. Jest wypełniona ziemniakami i mięsem, ale jest też jarmuż (bo każda zupa potrzebuje trochę zieleni).

(Image credit: Damn Delicious)

6. Slow-Cooker Chicken Noodle Soup from Damn Delicious

Jeśli nie zrobisz jakiejś wersji rosołu z kurczakiem w zimie, co robisz ze swoim życiem? Ta popularna wersja z Damn Delicious używa spaghetti i jest zrobiona w powolnej kuchence.

(Image credit: Striped Spatula)

7. Meksykańska zupka z kukurydzy z paskowanej łopatki

Ten przepis na zupę najlepiej można spożyć w okresie lata, kiedy kukurydza jest super świeża i obfita. Nie znaczy to jednak, że w styczniu nie można cieszyć się miską. Nie powiem nikomu, czy używasz zamrożonego zamiast świeżej kukurydzy – obiecuję.

(Image credit: Dolly and Oatmeal)

8. Kurkuma z marchwi zupa z dolly i płatków owsianych

Ta wegańska zupa jest ocieplona i jasna. Jest to idealne rozwiązanie na lekki lunch lub na obfitą kolację. Nie widać go na zdjęciu, ale jest odrobina jogurtu kokosowego, który naprawdę ustawia to na wierzchu.

(Image credit: Brooklyn Supper)

9. Zupa ziemniaczana, pora i kopru z Brooklyn Supper

Ten przepis ma wiele wskazówek, dzięki którym możesz zrobić lepszą zupę. Na przykład, sekret do robienia kremowej, smaczniejszej zupy ziemniaczanej, zgodnie z Brooklyn Supper, dotyczy ryżu ziemniaków. Kto wiedział!

(Image credit: Cooking Classy)

10. Zupa jarzynowa od Cooking Classy

Czy masz w lodówce garść przypadkowych resztek warzyw, które mogą zepsuć? Wrzuć je do tej odżywczej zupy.