(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Garnek zupy jest powtarzany w mojej kuchni podczas tych mroźnych zimowych miesięcy. Bur w tym pracowitym okresie świątecznym, kiedy odżywiam się nieco bardziej pobłażliwie, pragnę łaknąć zup, które są lżejsze i bardziej zdrowe niż większość. To zazwyczaj likwiduje całą dekadencję i sprawia, że ​​czuję się najlepiej.

Oto 10 wspaniałych zup, które nie będą cię przygniatały, a mimo to sprawią, że zjesz satysfakcjonujący posiłek.

1. Najlepsza zupa z kurczakiem

Zamiana makaronu z cukinii na makaron nie tylko rozjaśnia ten riff na klasycznej zupie, ale także dodaje dodatkową porcję warzyw do parującej miski.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

2. Gingery Poached Egg Egg

Zacznij od bulionu zakupionego w sklepie i napełniaj go imbirem, czosnkiem i sosem sojowym, aby nadać mu mocny posmak smaku i szukasz prostej zupy, która pojawia się w niecałe 15 minut.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

3. Pieczone brokuły i zupa z cheddaru

Podczas gdy większość wersji tej przyjemnej dla zupy zupy jest wypełniona kremem i serem, które ją odważają, ta rozjaśniona wersja opiera się na ziemniaku zamiast śmietany, aby nadać mu substancję i wymaga mniejszej ilości cheddaru dla smaku.

(Image credit: Brie Passano)

4. Spicy pomidor i zupa z krewetek

Pasta pomidorowa dodaje głębi tej bulionowej zupie, która ma wystarczająco dużo krewetek i makaronu, abyś był zadowolony, a kupa posiekanej bazylii nadaje świeżości miskę.

(Źródło zdjęcia: Coco Morante)

5. Czerwona zupa z soczewicy

Uwielbiamy zupę z soczewicy we wszystkich kształtach i formach, ponieważ nigdy nas nie waży, ale zdecydowanie trzyma nas w pełni. Jest to proste i kolorowe dzięki zastosowaniu czerwonej soczewicy zamiast klasycznego brązu.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

6. Zupa z ciecierzycy i brokułów Alice Waters

Tylko trochę pokrojoną w kostkę boczek lub boczek dodaje odpowiednią ilość bogactwa do tej zupy z warzywami i fasolą, jednocześnie zachowując jej zdrową atmosferę.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

7. Zupa szpinakowo-cytrynowa z Orzo

Ta zupa może wyglądać jak kremowa i bogata, ale w rzeczywistości jest dość lekka. Trzepanie kilku jajek w gotującą się garnek jest sekretem jego aksamitnej konsystencji i dodaje trochę białka, aby zapewnić jego satysfakcję.

(Źródło zdjęcia: Hali Bey Ramdene)

8. Wolno gotująca się biała fasola w bulionie parmezanu

Ta prosta zupa łączy się bez problemów w powolnej kuchence. Jest lekki i bulionowy, a mimo to czuje się jak posiłek, dzięki białej fasoli i kiełbasie.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

9. Minestrone

Minestrone z warzywami to zawsze dobra zupa. Ta wersja wymaga dowolnej kombinacji warzyw, które możesz mieć pod ręką, co sprawia, że ​​jest to świetny przepis na back-pocket na ruchliwe dni tygodnia.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

10. Vegetarian Pho (Vietnamese Noodle Soup)

Podczas gdy tradycyjne pho zwykle składa się z bogatego bulionu wołowego, ta wersja opiera się na bulionie warzywnym z imbirem i gwiazdą anyżu, który jest lżejszy, ale równie aromatyczny.