(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Podczas gdy powolna kuchenka jest na okrągło narzędziem w kuchni, świeci najjaśniej w mroźne zimowe miesiące, kiedy może pracować w godzinach nadliczbowych, przygotowując obfite zupy, gulasze i drażetki, które wszyscy musimy ogrzać do wiosny. Podczas gdy jest tak wiele dobrych opcji na zimowy wolny obiad, te 10 wyróżniają się spośród innych i są niezbędne w tym sezonie. Francuska zupa cebulowa, każdy?

1. Jak zrobić francuską zupę cebulową w wolnej kuchence

Francuska zupa cebulowa jest na mojej liście “must make” każdej zimy, dzięki bogatemu bulionowi i lepkiej, tandetnej pokrywce. Wykonanie go w powolnej kuchence eliminuje dużo czasu potrzebnego na wykonanie płyty kuchennej.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

2. Slow Cooker Boeuf Bourguignon

Ten francuski gulasz wołowy, upowszechniony przez Julię Child, jest właśnie lekiem na mroźne zimowe wieczory, szczególnie w połączeniu z kieliszkiem czerwonego wina i chrupiącą bagietką.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

3. Slow Cooker Chicken in Milk

Podczas gotowania całego kurczaka w mleku może wydawać się dziwne, ale zaufanie i zostaniesz nagrodzony. Rezultatem jest najbardziej delikatny, wilgotny ptak, który kapie w cytrynowym sosie z szałwii.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

4. Jak gotować klasyczny mostek wołowy w wolnej kuchence

Mostek wołowy jest tym, co przytulne, z zimowej niedzielnej kolacji. Ten jest tak klasyczny, jak to tylko możliwe, ugotowany obok ziemniaków, marchwi i cebuli i ociekający sosem.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

5. Kotlety wieprzowe z powolnymi kotletami

To, co najlepsze w tym przepisie, to to, że możesz wszystko przygotować z wyprzedzeniem i przechowywać w szczelnym pojemniku w zamrażarce. Następnie po prostu odwilż i wrzuć do wolniejszej kuchenki, kiedy jej potrzebujesz.

(Źródło zdjęcia: Guy Ambrosino)

6. Slow Cooker Minestrone

Podczas, gdy ta pakowana w folię zupa jest zwykle usiana makaronem. Ta jasna, warzywko-pełna wersja idzie w parze z grzankami, które dodają chrupkości do każdego pocieszającego kąska.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

7. Slow-Cooker Chicken Tikka Masala

Ten indyjski ulubieniec jest kremowy, bogaty i może konkurować z ulubioną restauracją. Podawaj go na ugotowanym ryżu, aby stał się posiłkiem.

(Źródło zdjęcia: Nealey Dozier)

8. Powolny klon kuchenek i pieczeń Dijon Pot

Ten delikatny garnek pieczony jest z dodatkiem syropu klonowego, musztardy Dijon i octu balsamicznego. Podczas gdy tradycyjnym jest podawanie potraw na makaron jajeczny, ta wersja jest również doskonała w stosunku do kremowej polenty.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

9. Wolno gotowany sos boloński

Domowy sos boloński to także jedna z potraw, których najbardziej pragnę podczas długich zimowych miesięcy, ale wymaga popołudnia przed piecem. Powolna kuchenka osiąga takie same wyniki bez tego.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

10. Wolno-gotujący Gulasz wołowy i jęczmienny

Ten obfity gulasz z wołowiny, wypełniony orzechowym jęczmieniem i delikatnymi grzybami, to idealna rzecz, by przycupnąć, gdy śnieg pada na zewnątrz i nie planujesz iść gdziekolwiek na chwilę.

3 Wolne kuchenki, które kochamy

  • Crock-Pot 6-Quart Programowalny Cook & Carry Slow Cooker, 39 USD
  • Hamilton Beach Set ‘n Zapomnij o programowalnej powolnej kuchence, 44 USD
  • KitchenAid 6-Quart Slow Cooker, 83 USD