(Image credit: analog_kopi)

Kawa i Instagram wydają się być przeznaczone dla siebie nawzajem. Nawet ci, którzy nie mają obsesji na punkcie kawy, w pewnym momencie swojej kariery na Instagramie zamieścili zdjęcie z kofeiną lub dwie.

Jeśli szukasz inspiracji wizualną kawą, poniżej znajdziesz 10 wspaniałych kont na Instagramie.

Zdjęcie opublikowane przez Coffee cups of The World (@coffeecupsoftheworld) na

1. Filiżanki kawy świata (@coffeecupsoftheworld)

Nie można zaprzeczyć, że istnieje sztuka marki z filiżanką kawy, a Coffee Cups of the World poświęca się jej prezentacji..

Zdjęcie zamieszczone przez Tho Kellera (@lastguest_hh)

2. Tho Keller (@lastguest_hh)

Keller jest właścicielem hamburskiego sklepu Coffee Table Mags, który prowadzi wszystkie niezależnie opublikowane czasopisma drukowane. I wiesz, co z tym pasuje? Kubek kawy.

Zdjęcie opublikowane przez Drift, Volume 3: Havana (@driftmag) on

3. Drift (@driftmag)

Drift to właściwie drukowany magazyn poświęcony kawie. Do każdego wydania wybierają jedno miasto i koncentrują się na kulturze kawy. Rezultaty są oszałamiające wizualnie; to głębokie zanurzenie się w opowieściach o ludziach i kulturze danego miejsca.

Zdjęcie opublikowane przez @manmakecoffee na

4. Man Make Coffee (@manmakecoffee)

Wiele zdjęć w Man Make Coffee jest trochę bardziej jaskrawych. Ponieważ Man Make Coffee przyjmuje zgłoszenia do kanału, zdjęcia pochodzą z całego świata.

Zdjęcie opublikowane przez ACME i CO (@acmeandco) na

5. ACME i CO (@acmeandco)

Ta nowozelandzka marka kolorowych kubków rozwinęła kultowy wizerunek. Dostaniesz zdjęcia z kawiarni na całym świecie, które pomogą Ci zainspirować kolejny zestaw przygód na kawę.

Zdjęcie zamieszczone przez Chemex Coffeemaker (@the_chemex)

6. The Chemex (@the_chemex)

Kochasz warzyć w swoim Chemexie? Wtedy pokochasz ten kanał Instagram, który zawiera wszystko, od zdjęć do ilustracji klasycznego urządzenia do parzenia.

Zdjęcie opublikowane przez luftaffe (@luftaffe)

7. Luftaffe (@luftaffe)

Podczas gdy większość kawiarni skupia się na prawdziwym brandingu swoich filiżanek na wynos, ten rosyjski ilustrator opowiada o fałszywym brandingu, wymyślając własne projekty i logotypy.

Zdjęcie opublikowane przez @ blackeyed2015 na

8. Blackeyed2015 (@ blackeyed2015)

W tym samym duchu, co Luftaffe, są to szkice i gryzmoły na filiżankach. Uwielbiam to, jak zwykle plama po kawie na filiżance kawy dodaje inny element do samej sztuki.

Zdjęcie opublikowane przez R I A S I M (@ coffeecakescafe) na

9. Coffee Cakes Cafe (@coffeecakescafe)

Coffee Cakes Cafe to prawdziwie oryginalna mieszanka inspirowanych kawą dzieł sztuki. Ziarna kawy są czasem używane zamiast pióra lub pędzla, a papier jest wycinany, aby uzyskać intrygujący efekt wizualny.

Zdjęcie opublikowane przez Daily Coffee Sessions (@coffeesesh)

10. Codzienne sesje kawowe (@coffeesesh)

Cytaty kawowe, rysunki, zdjęcia – codzienna dawka kawy to codzienna sesja kawowa, zabawna kuratorka zdjęć i kompozycji związanych z kawą.