Jeśli już wyremontowałeś kuchnię lub dopiero zaczynasz proces, wiesz, jak przytłaczające mogą być szczegóły. Nasze oprawy i materiały punktowe są szybkimi przewodnikami po podstawowych elementach wyposażenia kuchni, aby zapoznać się z terminologią, zaletami i wadami oraz odpowiednimi recenzjami czytelników. Dziś patrzymy na okapy kominowe w stylu kominowym, zarówno naścienne, jak i wyspowe.

O okapach: Głównym celem okapu kuchennego jest przewietrzenie kuchni, aby usunąć zapachy, parę, dym i ciepło, które są wynikiem częstego gotowania. Robiąc to, kaptury pomagają również w absorpcji i zatrzymywaniu smaru, dzięki czemu nie gromadzi się on na szafkach i urządzeniach.

Kupując okap nadkuchenny, należy wziąć pod uwagę szybkość i głośność okapu. Szybkość jest mierzona w CFM (stopy sześcienne na minutę), która określa szybkość, z jaką maska ​​zastępuje powietrze. Im wyższy CFM, tym więcej powietrza się porusza, ale tym głośniej będzie. Wielkość szumów dla okapów nadkuchennych mierzona jest w sony. Inne funkcje do porównania według marki, zgodnie z Raporty konsumenckie, obejmują funkcje podgrzewania jedzenia, automatyczne wydłużanie i wsuwanie, wskaźniki konserwacji filtra, światła halogenowe, sterowanie elektroniczne oraz czujnik ciepła start / prędkość.

Więcej informacji na temat życia z okapami i bez nich znajdziesz w tym wpisie: Czy masz okap? I Radzenie sobie bez.