Więc zdecydowałeś się przejść z klasycznych szaf do otwartych półek. Gratulacje! To duża renowacja (nawet jeśli nie wypatrujesz całej kuchni) i masz wiele rzeczy do przemyślenia. Oto kilka rzeczy do rozważenia – poza oczywistym pytaniem o to, jakie materiały powinny być półki – i wskazówkami do uporządkowania wszystkich twoich rzeczy. Zaufaj mi – jestem projektantem wnętrz i pomogłem milionom klientów przejść na otwarte półki.

1. Pomyśl o wysokości twoich rzeczy.

Zanim (lub twój kontrahent) nawet uderzysz jednym paznokciem, musisz pomyśleć o kawałkach, o których wiesz, że masz nadzieję, że przejdą na twoje półki. Błędem, który widzę raz za razem, jest brak przemyślanego planowania, jeśli chodzi o umieszczenie półki. Jak wysoka jest twoja ulubiona tabliczka do ciasta? Czy Twoje kieliszki pasują do tej półki w bieżącym planie? Czy zgubisz tam swoje małe szklanki na sok?

Twoje półki mogą być oszałamiające same, ale nie zapominaj o tym, co mają robić: trzymaj rzeczy! Zmierz swoje najwyższe lub ulubione przedmioty, które chcesz wyświetlić. Pamiętaj też o nawiasach, które będą używane do przytrzymywania półek, ponieważ przeszkadzają w usunięciu niektórych przedmiotów. Zrób to, a będziesz mieć pewność, że unikniesz całej pułapki na nic-pasuje.

2. Rozważ rozmieszczenie kuchni.

Półki przy oknach i waszym piecu pójdą na najbrudniejsze (pomyśl: kurz i tłuszcz!). Jeśli utrzymanie będzie dla ciebie za duże (co oznacza, że ​​nie będziesz musiał czyścić misek przed ich użyciem), obszar ten może być lepszy w przypadku tradycyjnych szafek. W takim przypadku ogranicz otwarte półki do mniej zajętych miejsc w kuchni.

Związane z: Czy otwarte półki naprawdę są wszystkim tym zakurzonym? Raport dochodzeniowy

Pro Wskazówki dotyczące stylizacji półek. * Zdejmij wszystko, zanim zaczniesz. Potrzebujesz czystej planszy. * Pomyśl w zygzakowaty wzór. Jeśli więc kolorowe okulary znajdują się pośrodku na dolnej półce, następne kolorowe okulary idą w lewo, a następny kolor (zielona roślina) idzie w prawo. * Nie bój się używać elementów z innych pomieszczeń w domu. Przynieśliśmy zielony wazon z jadalni. * Dołącz elementy pamiątki rodzinnej lub dowolny przedmiot, który ma dla ciebie znaczenie lub historię. Kubki do malowania i śmietanki na górnej półce pochodzą od rodziny. * Spraw, aby codzienne dzieła były piękne! Znalazłem karafki w stylu vintage, aby zachować ocet i oliwę do sałatek. Jeśli mimo wszystko zamierzasz z nich korzystać, spraw, by były piękne! Uwielbiam projekty stylizacyjne. Jaką przestrzeń najbardziej zmagasz się, jeśli chodzi o stylizację? #projectlincolnpark #kitchen #abbymancheskyinteriors

Post udostępniony przez ABBY MANCHESKY INTERIORS (@abbymancheskyinteriors) na

3. Chwasty w swojej kolekcji.

Po prostu przyspieszenie i założenie, że twoje stare szafki zostały zdjęte, a nowe półki są już gotowe. (To było szybkie!) Zanim zaczniesz układać naczynia na półce, sprawdź, co masz. Spójrz na to wszystko w jednym miejscu. To twoja szansa na wypuszczenie wielu kulinarnych bagaży, o których być może nawet nie wiedziałeś. Nie musisz pozbywać się tak dużo, że półki wyglądają na puste lub wystawiane – po prostu musisz wyciąć niepotrzebne duble lub coś, czego nie używasz, aby półki nie wyglądały na zagracone. Rzucaj rzeczy, które są zepsute, lub odłóż stos darów. Jeśli jest coś, co kochasz, ale nie chcesz na wystawie, znajdź inny dom w niższej szafce lub w piwnicy lub garażu.

4. Zastanów się, co jest najważniejsze.

Możesz uwielbiać ten zestaw do herbaty, który był prezentem od twoich najlepszych przyjaciół sześć urodzin temu, ale jak często go używasz? Nigdy? Ale nadal chcesz go mieć na półce? W porządku! Jeśli naprawdę to lubisz, może być wyświetlany – na trudno dostępnych półkach. Rzeczy, których często używasz (np. Ulubione kubki do kawy), idą na dolną półkę. Co prowadzi mnie do następnego punktu.

Czas na zmianę na półkach w kuchni! #openshelves #openshelving #openshelvingkitchen #emmabridgewater # society6.

Post udostępniony przez Lisa (@ househospitable) na

5. Pracuj od dołu.

Teraz, gdy zidentyfikujesz elementy, które chcesz mieć na półkach, jesteś gotowy, aby zacząć wszystko układać. Zacznij od dolnej półki, pracując od przodu do tyłu. To, co najbardziej się przyda, idzie z przodu. Im dalej pracujesz, tym bardziej “okazjonalne” stają się kawałki. Zabawny fakt: są to najdelikatniejsze, najcenniejsze lub łamliwe elementy w Twojej kolekcji, więc przechowywanie ich wyżej i poza zasięgiem zapewnia bezpieczniejszą pracę z dnia na dzień.

Zachowaj podobne zgrupowane elementy, aby uzyskać prostotę i spójny wygląd. Nie ma potrzeby posiadania trzech talerzy tutaj i pięciu tam – chyba, że ​​jeden stos to osobny zestaw fantazyjnych talerzy deserowych, który idzie na trzy półki, aby zostać uratowanym, gdy twoja teściowa przyjedzie do miasta.