Koktajl to jedna z tych imprez, na które można rzucić w najdrobniejsze przestrzenie. (Rozmawiamy w studiu z łóżkiem do murphy!) Nie musisz dopasowywać tuzina osób przy stole do posilonego posiłku. Heck, nie musisz nawet mieć miejsc dla wszystkich obecnych (chociaż kilka byłoby miłych). I na pewno nie musisz robić wszystkiego z dekoracjami.

Podążaj za tym bardzo łatwym, pięciostopniowym planem, a twoje mieszkanie będzie gotowe na imprezę szybciej, niż możesz poprosić kogoś o przyniesienie lodu.

1. Odsuń meble od drogi.

Niezależnie od tego, czy urządzasz imprezę na 300 lub 3000 stóp, chcesz, żeby ludzie mogli się poruszać i chodzić. To krzesło, które zwykle znajduje się pośrodku pokoju? Przesuń go na obwód. Ten dywanik, przez który ludzie mogą się potknąć? Zwiń to!

(Image credit: YayAParTay)

2. Zawieś baner.

To jedyna dekoracja, jaką kiedykolwiek widziałeś naprawdę potrzeba życia: uroczy baner lub girlanda. Dotyczy to każdego rodzaju imprezy – w szczególności przyjęcia koktajlowego. Odłóż baner na pustej ścianie (zdjęcia w ramce na noc, jeśli zajdzie taka potrzeba), a sala natychmiast poczuje się bardziej świąteczna.

3 Banery, które kochamy

  • Miętowy, złoty i biały Tassel Garland, 15 USD na YayAParTay
  • Banner proporczyka papieru kraft, 9 dolarów w Wayfair
  • Pom Pom Garland, 29 dolarów w Land of Nod

(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)

3. Stwórz stację koktajlową.

Nie masz wózka barowego? Nie ma problemu! Wyznacz swój stół kuchenny, część blatu kuchennego lub dowolny inny mebel jako stanowisko do picia. Wyrzuć wszystkie wódki i dzbanki swoich podpisów koktajlowych (jeśli je posiadasz), aby goście mogli w razie potrzeby pomóc sobie.

Niektóre porady i przepisy

  • Bar z 9 butelkami: przewodnik po małym, ale mocnym barze w domu
  • 10 prostych koktajli dla tłumu
  • 15 bajecznych dzbanków na imprezę

(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

4. Napełnij małe miski przekąskami.

Wyciągnij wszystkie małe miseczki do szczypiec i napełnij je słodyczami, orzechami, oliwkami i innymi małymi przekąskami. Następnie rozprowadź je wokół stolika do kawy, półek i stojaka na telewizor. W ten sposób ludzie będą musieli poruszać się, aby skubać smakołyki – a ładne miski podniosą twój stolik do kawy z normalnego na imprezowy.

Wypróbuj te łatwe przepisy

  • Szybkie i łatwe Party Nuts: 5 wspaniałych przepisów
  • Marynowane oliwki z bazylią i skórką pomarańczową
  • Najszybszy, najbardziej zaawansowany ulepszenie Chex Mix

5. Przyciemnij światła.

Nikt nie chce rozmawiać przy tym samym ostrym oświetleniu, którego używasz do prasowania swoich roboczych spódnic. Przyciemnij te światła! Jeśli twoje lampy nie działają na ściemniacze, rozważ całkowite wyłączenie niektórych przełączników lub lamp. Z jakiegoś powodu nazywa się to oświetleniem nastrojowym. (Plus, to będzie trudniej zobaczyć kurz lub wszelkie bałagany, których nie dostałeś przed czyszczeniem przed imprezą!)

Kiedy ostatnio gościłeś przyjęcie koktajlowe? Jak dekorowałeś?